CIUCH W RUCH! Dołącz do akcji specjalnej Dzień Dobry TVN i zamień się ubraniami z gwiazdami!

Kolejna spódnica, koszulka, bluzka, spodnie, dres czy buty… – wciąż lubimy kupować nowe ubrania. Nasze szafy często pękają w szwach, a my nabywamy kolejny sweter, próbując go tam zmieścić. Przez lata tego niepotrzebnego kolekcjonowania zmienia się nasza sylwetka, niektóre rzeczy są na nas za małe, inne za duże, mamy również takie, które na pewno wyszły już z mody. Takie nawyki nie tylko przepełniają nasze mieszkania niepotrzebnymi przedmiotami, ale nie pomagają też naszej planecie. Jest jednak prosty sposób, by temu zaradzić! Wystarczy nadać swojej garderobie drugie życie. Pomoże w tym redakcja Dzień Dobry TVN.

 

 

 

 

 

Już od 14 października w Kawiarence DDTVN przy ulicy Marszałkowskiej rozpocznie się „szafa party”- to właśnie tam, na cały tydzień, została stworzona przestrzeń do wymiany ubrań. Do akcji dołączyły też nasze gwiazdy, które również rozpoczynają rewolucję w swoich garderobach: m.in. Małgosia Ohme, Ania Kalczyńska, Ania Wendzikowska, Dorota Wellman, Kasia Olubińska, Kasia Jaroszyńska, Kinga Rusin, Kinga Burzyńska oraz Basia Pasek. Na widzów czeka także darmowa kawa.

Rozpoczynamy #ciuchwruch! Zachęcamy widzów programu do udziału w naszych wydarzeniach związanych z akcją, ale także do tworzenia własnych, lokalnych inicjatyw, które nadadzą ubraniom drugie życie. Może to być osiedlowa wymiana, szafa party, wyprzedaże czy spotkania typu zrób to sam, na których panie i panowie wspólnie przerabiają ciuchy, ozdabiają je, zmieniają ich charakter i przeznaczenie. Chętnie pokażemy to w programie! Wystarczy zrobić zdjęcia podjętych wyzwań w duchu zero waste i oznaczyć je na Instagramie hasztagiem #ciuchwruch.

Ponadto, w ramach akcji w Dzień Dobry TVN pojawią się tematy pełne inspiracji! Już w środę styliści, czyli Malwina Wędzikowska, Ewelina Rydzyńska oraz Adam Chowański, stoczą pojedynek w lumpeksie, a następnie podzielą się z widzami pomysłami na stylizacje z ubrań, które udało im się upolować za grosze. W czwartek w kawiarence, razem z projektantką mody, pokażemy w jaki sposób przerabiać stare ubrania, by nadal móc się nimi cieszyć. W ciągu zaledwie trzech i pół godziny ze starej, bezkształtnej i niemodnej rzeczy powstaną ciuch super hot! W piątek finałowy dzień akcji, w którym pokażemy naszych widzów! Wystarczy z upolowanych z drugiej ręki ciuchach stworzyć odjechaną stylizację. Niech zobaczy ją cała Polska!

Akcja trwa od 14 do 18 października, ale bycie eko nigdy ni wychodzi… z mody! Dzień Dobry ogłasza każdy pierwszy piątek miesiąca dniem szafa party, domówek i ciuchowych wymianek. Redakcja będzie śledzić hasztag #ciuchwruch i co miesiąc pokaże materiał z nim związany.

11 myśli na temat “CIUCH W RUCH! Dołącz do akcji specjalnej Dzień Dobry TVN i zamień się ubraniami z gwiazdami!

 • 13 października 2019 o 12:11
  Permalink

  chętnie kupiłabym coś od Kingi Rusin – ona ma świetny styl! 🙂

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:33
  Permalink

  Rusin i Kraśko to najlepszy duet z DDTVN

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:33
  Permalink

  Ciekawe kto wpadł na ten pomysł

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:34
  Permalink

  Fajnie słyszeć o takich rzeczach

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:36
  Permalink

  Nie wiem czy Wellman się w coś zmieści :/

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:36
  Permalink

  Chciałabym wskoczyć w ciuchy Rusin

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:36
  Permalink

  Te gwiazdy się fajnie ubierają więc pół biedy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *