„Córka trenera” nagrodzona podczas Cottbus Film Festival

Koprodukowany przez TVP Film „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu Młodzieżowego (Best Youth Film Award) podczas zakończonego 10 listopada Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cottbus. Jury nagrodziło film za wiarygodne postaci, fascynującą historię oraz wysokie standardy produkcji.

 

„Córka trenera” to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Upalne lato. Maciej Kornet (świetny Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ona jest jego oczkiem w głowie, on – całym jej światem. Do czasu gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, który zaczyna trenować pod okiem Macieja. Dzięki chłopakowi Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Wszyscy troje wyruszą w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

 

 

– W „Córce trenera” najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą. mówi o swoim filmie reżyser i współscenarzysta Łukasz Grzegorzek. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej.dodaje Grzegorzek.

W filmie zobaczymy także Agatę Buzek oraz Piotra Żurawskiego. Współscenarzystą filmu jest Krzysztof Umiński, z którym Grzegorzek współpracował już przy swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym „Kamper”. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino, autorką zdjęć Weronika Bilska, a scenografii Natalia Giza. Z kolei za kostiumy odpowiedzialna jest Wiola Uliasz, za dźwięk Błażej Kafarski. Film zmontowała Maria Zuba.

Koproducentami „Córki trenera” są TVP S.A i Krakowskie Biuro Festiwalowe, film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. Dystrybutorem jest Akson Dystrybucja.

„Córka trenera” trafi do kin w całej Polsce 1 marca 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *