COSMOTE Greece wybiera 5G od Ericsson

COSMOTE, operator sieci OTE (Hellenic Telecommunications Organization), który jest częscią grupy Deutsche Telekom, planuje komercyjne uruchumienie usług 5G w roku 2021. Nastąpi to po aukcji częstotliwości 5G greckiej krajowej komisji telekomunikacyjnej i pocztowej w czwartym kwartale 2020 roku.

 

 

 

 

 

– Ericsson zbuduje dostępową sieć radiową 5G i zmodernizuje istniejącą sieć krajową

– Wdrożone zostaną rozwiązania i produkty Ericsson Radio System

– Modernizacja poprawi jakość, przepustowości i prędkość sieci oraz wydajność operacyjną. Korzystnie wpłynie na zrównoważony rozwój i klimat

Produkty i rozwiązania 5G z portfolio Ericsson Radio System zostaną wdrożone w sieci COSMOTE jako część płynnej, szybkiej i efektywnej transformacji do 5G. Firmy kładą nacisk na ekologiczne standardy produktów. Urządzenia Ericsson Radio System zostaną udoskonalone, aby w sposób inteligentny i dynamiczny poprawić ślad węglowy istniejącej sieci oraz przyczynić się do znacznej oszczędności energii.

Michael Tsamaz, OTE Group Chairman and CEO, powiedział: “5G jest przyszłością telekomunikacji i niezbędny warunek dla Gigabitowego Społeczeństwa. 5G jest podstawą dla wszystkich innowacyjnych aplikacji, które zmienią nasze życie w najbliższej przyszłości. Grupa OTE tworzy najnowocześniejszą infrastrukturę, której nasz kraj i społeczeństwo potrzebują w nowej erze cyfrowej. Dużo inwestujemy, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z innowacyjnych usług i produktów 5G. Dzięki technologii i innowacjom tworzymy lepszy świat dla wszystkich ”.

Arun Bansal, President of Europe and Latin America, Ericsson, powiedział: “5G zmieni na lepsze życie, biznes i całe społeczeństwo. Nowa technologia otwiera przed COSMOTE nowe cyfrowe i przemysłowe możliwości, które wesprą Grecję w technologicznej transformacji. Ericsson jest liderem wdrożenia 5G w Europie i na świecie, będziemy ścisle współpracować z COSMOTE, aby cyfrową transformacją cieszyli się wszyscy użytkownicy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *