Najlepsze polskie kino we wrześniu w Canal+ telewizja przez internet

Nie bez przyczyny polska złota jesień ma coraz więcej entuzjastów. Kolorowe liście, ciepłe promienie słońca i długie wieczory spędzane przed ulubionym filmem to idealna recepta na powakacyjną nostalgię. A jaki film wybrać na tę porę roku? Oczywiście jedną z najlepszych polskich produkcji!

 

CANAL+ telewizja przez internet przygotował dla widzów nie lada gratkę – polskie hity kinowe ostatnich lat na wyciągnięcie ręki dla wszystkich użytkowników serwisu! Wśród nich znajdzie się „Supernova” – jeden z najciekawszych debiutów rodzimego kina ostatnich lat nagrodzony jako najlepszy pełnometrażowy film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey (Ficmonterrey) w Meksyku. We wrześniu na platformę trafiła również głośna produkcja Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”, zdobywcy Złotych Lwów w 2019 roku – „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland oraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Te i inne polskie produkcje obejrzycie w CANAL+ telewizja przez internet na dowolnym ekranie, bez konieczności podpisywania stałej umowy, z pierwszym miesiącem za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie ogladaj.canalplus.pl  i cieszyć się dostępem do doskonałego rodzimego kina.

SUPERNOVA dostępny od 25 września Tragiczny wypadek i walka klas. Wybuchowy film Bartosza Kruhlika, wyróżniony w Gdyni nagrodą za reżyserski debiut. Wypadek na wiejskiej drodze. Rozpędzona rządowa limuzyna potrąca matkę z dwójką dzieci. Na miejsce przybywają policjanci, a także ludzie z okolicy, którzy chcą dokonać samosądu. Sytuacja eskaluje i grozi wybuchem. Młody reżyser Bartosz Kruhlik przedstawia dramat o intensywności thrillera. Jego film został uhonorowany nagrodą za najlepszy debiut na festiwalu Gdyni.

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER już dostępny Jak zrobić karierę w czasach nienawiści? Szokująco aktualny thriller w reżyserii Jana Komasy, twórcy „Bożego Ciała”. Tomek, chłopak z nizin, desperacko marzy o społecznym awansie. Gdy zostaje wyrzucony ze studiów prawniczych, zatrudnia się w firmie PR-owej, której specjalnością są kampanie oszczerstw. Jan Komasa, twórca nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”, kreśli obraz dzisiejszej Polski jako kraju ogarniętego plagą nienawiści – strefy wojny, gdzie najwięcej skorzystać mogą ludzie bezstronni i cyniczni.

OBYWATEL JONES już dostępny Szok i oburzenie; obywatel Jones odkrywa prawdę o tym, co dzieje się w ZSRR. Oskarżycielski film historyczny w reżyserii Agnieszki Holland. Gareth Jones przybywa do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany i oburzony, zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Czy jednak świat będzie go słuchał? Agnieszka Holland przedstawia film historyczny, w którym pobrzmiewają echa współczesnych wydarzeń. Oskarżycielski „Obywatel Jones” zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZTA dostępny od 27 września Dawid Ogrodnik jako niewidomy jazzman. Obsypany nagrodami film biograficzny w reżyserii Macieja Pieprzycy. Mieczysław Kosz – legenda polskiego jazzu. Niewidomy, który potrafił grać na pianinie z niebiańskim polotem. Ikar, który zmarł w wieku dwudziestu dziewięciu lat. O tej wybitnej i tragicznej postaci opowiada Maciej Pieprzyca, reżyser „Chce się żyć” oraz „Jestem mordercą”. Jego film zdobył wiele wyróżnień, w tym Srebrne Lwy i nagrodę za główną rolę Dawida Ogrodnika na festiwalu w Gdyni.

Pan T. już dostępny Inteligent, elegant, buntownik. Oto pan T. – kolorowy ptak zamknięty w klatce socjalistycznej Polski. Pan T. jest pisarzem i indywidualistą, prawdziwym arystokratą ducha, któremu niestety przyszło żyć w Polsce Ludowej. Elegancki i enigmatyczny, kursuje po Warszawie lat 50., wyglądającej trochę jak z Barei, a trochę jak z Kafki. Obrazy codzienności pana T. urozmaicają jego literackie fantazje. Stylowy, czarno-biały film z Pawłem Wilczakiem w roli głównej.

fot. Celestyna Król / Studio Munka SFP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *