MediaTVPZapowiedzi TV

„Cudzoziemka” – premiera spektaklu Teatru Telewizji

Kolejną premierą Teatru Telewizji jest adaptacja powieści Marii Kuncewiczowej w reżyserii Katarzyny Minkowskiej. Telewizyjna realizacja „Cudzoziemki” jest przeniesieniem dobrze przyjętego przez krytyków i publiczność spektaklu Teatru Polskiego w Poznaniu. Stworzona przez Katarzynę Minkowską sztuka dotyczy trudnych relacji rodzinnych i prób uwolnienia się od destrukcyjnego wpływu jednej osoby na pozostałych członków rodziny. Premiera spektaklu w poniedziałek, 20 maja o godzinie 20:30 w TVP1.

 

Spektakl na podstawie słynnej powieści Marii Kuncewiczowej pod tym samym tytułem prezentuje portret kobiety, której niespełnione ambicje artystyczne, zawiedzione uczucia, despotyczna natura, egzaltacja, ale i wrażliwość przełożyły się na klęskę relacji z mężem i dziećmi. W przedstawieniu wystąpią aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu, gdzie „Cudzoziemka” miała swoją premierę w 2021 roku.

W Teatrze Telewizji w rolach głównych wystąpią: Alona Szostak (Róża), Michał Sikorski (Władzio, syn), Małgorzata Roszko (Marta córka) Andrzej Szubski (Adam, mąż), Michał Kaleta (Michał Bądski, dawna miłość), Kornelia Trawkowska (Jadwiga, żona Władzia), Barbara Krasińska (przyjaciółka Adama), Mariusz Adamski (Paweł, mąż Marty).

CUDZOZIEMKA

Adaptacja: Katarzyna Minkowska, Tomasz Walesiak

Reżyseria: Katarzyna Minkowska

Realizacja TV: Józef Kowalewski

Scenografia: Katarzyna Minkowska, Łukasz Mleczak

Kostiumy: Łukasz Mleczak

Muzyka: Wojciech Frycz

Choreografia: Aneta Jankowska

Światło: Paulina Góral

Wideo: Agata Rucińska

Montaż: Michał Patecki

Premiera 20 maja o godz. 20:30 w TVP1.

fot. Maciej Zakrzewski

źródło. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *