Ćwierćfinał Euro U17 Polska – Niemcy w TVP Sport

Reprezentacja Polski U17 zagra w półfinale mistrzostw Europy. Dzięki zwycięstwu nad Serbią zapewniła sobie także udział w tegorocznym mundialu w tej kategorii wiekowej. Kiedy i z kim kolejny mecz Polaków na Euro? Znamy już datę i godzinę. Transmisja w TVP.

Reprezentacja Polski U17 pozostała w grze o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. W fazie grupowej mistrzostw Europy pokonała Irlandię 5:1 oraz Węgry 5:3, a na jej zakończenie przegrała z Walią 0:3. W ćwierćfinale rywalem była Serbia.

Piłkarze prowadzeni przez Marcina Włodarskiego szybko objęli prowadzenie po golu Jakuba Krzyżanowskiego. Drużyna z Bałkanów wyrównała na początku drugiej połowy, ale po kontrowersyjnym rzucie karnym Daniel Mikołajewski znów przybliżył biało-czerwonych do awansu. Serbowie odpowiedzieli w 70. minucie.

Gdy wydawało się, że dojdzie do rzutów karnych, Filip Rejczyk strzałem z rzutu wolnego zdobył zwycięską bramkę na 3:2. Po jedenastu latach kadra U17 znów zagra w półfinale Euro. Zagwarantowała sobie również pierwszy występ w mistrzostwach świata w XXI wieku. Turniej odbędzie się pod koniec tego roku, ale nie wiadomo, kto będzie gospodarzem.

Rywalem o awans do meczu o tytuł będzie jeden z faworytów turnieju – Niemcy. W grupie wygrywali z Portugalią 4:0, Francją 3:1 i Szkocją 3:0. W 1/4 finału zmierzyli się ze Szwajcarią. Od 15. minuty grali w dziesiątkę, a dodatkowo stracili gola. Doprowadzili jednak do karnych i wywalczyli w nich awans.

Wieczorem poznaliśmy dwóch pozostałych półfinalistów. Francja pokonała Anglię i zmierzy się z Hiszpanią, która pewnie ograła Irlandię. Mecze zostaną rozegrane we wtorek 30 maja. Polacy zagrają o 16:30 na Pancho Arena w Felcsut.

W razie porażki biało-czerwoni zakończą udział w turnieju, bo w ME nie jest rozgrywane spotkanie o trzecie miejsce. Finał w piątek 2 czerwca o godzinie 20:00 w Budapeszcie.