Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Ćwierćfinały Lotto Superligi na żywo w Sportklubie!

W piątek i niedzielę w najwyższej klasie rozgrywkowej w tenisie stołowym w Polsce odbędą się ćwierćfinałowe spotkania fazy play-off. Dwa z tych meczów – z Białegostoku i Gdańska – kibice zobaczą na żywo na antenie Sportklubu!

 

W najbliższy piątek (8 kwietnia) część drużyn przybliży się do medalu, a już w niedzielę (10 kwietnia) cztery kluby zapewnią sobie miejsce na podium w sezonie 2021-22 Lotto Superligi. Telewizja Sportklub będzie transmitowała ćwierćfinały rozgrywane w Białymstoku i Gdańsku.

W poszczególnych parach najlepszy zespół grupy mistrzowskiej, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, spotka się z najlepszą drużyną grupy spadkowej, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Dojlidy Białystok z mistrzem Polski, Dekorglassem Działdowo, Energa Manekin Toruń z AZS AWFiS Baltą Gdańsk, a Sokołów SA Jarosław z aktualnym wicemistrzem Polski, Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Po raz pierwszy w fazie play-off uczestniczy osiem klubów. W przeszłości odbywały się półfinały play-off, zaś w poprzednim sezonie o medale walczyło sześć ekip, więc cztery z nich walczyły także w ćwierćfinałach.

W poprzednim sezonie Lotto Superligi zwyciężył Dekorglass Działdowo, który zdobył pierwsze złoto w historii klubu. Srebro przypadło w udziale Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a brązem podzieliły się AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołów SA Jarosław. Poza podium znalazły się Dojlidy Białystok i Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Najbardziej utytułowanym zespołem Lotto Superligi pozostaje Dartom Bogoria – 7-krotny mistrz Polski. W ostatnich latach, poza Dekorglassem, po tytuł dwukrotnie sięgnął Sokołów SA. Jedno wicemistrzostwo mają z kolei na koncie akademicy z Gdańska, a jeden brąz zdobyli białostoczanie i bydgoszczanie. Na pierwsze medale w Lotto Superlidze wciąż czekają kibice w Toruniu i Suchedniowie, który w bieżącym sezonie jest beniaminkiem rozgrywek.

Zwycięzcy dwumeczów ćwierćfinałowych awansują do półfinałów – spotkania tej fazy odbędą się 6 i 8 maja.

Ćwierćfinały play-off Lotto Superligi:

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe (wszystkie 8 kwietnia o godz. 18.00)

Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo (na żywo w Sportklubie)

Energa Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk

Sokołów SA Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe (wszystkie 10 kwietnia o godz. 16.00) 

Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Energa Manekin Toruń (na żywo w Sportklubie

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Sokołów SA Jarosław

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *