DVB-TMediaZapowiedzi TV

Czerwcowe “Głośne Hity” w Stopklatce

Kino akcji, filmy wojenne i gangsterskie porachunki. W czerwcu widzowie Stopklatki w ramach pasma „Głośne Hity”, zobaczą klasyki polskiego i zagranicznego kina: „Poranek kojota”, „Daredevil”, „Karmazynowy przypływ” i  „Resident Evil”.

 

Mnóstwo powodów do śmiechu dostarczy w sobotę, 4 czerwca o godz. 20:00 kultowa komedia gangsterska w reżyserii Olafa Lubaszenki – „Poranek kojota”. Główny bohater, Kuba (Maciej Stuhr), to młody, wrażliwy rysownik komiksów. Zastępując kolegę w pracy, poznaje gwiazdę muzyki pop, Noemi (Karolina Rosińska). Chłopak nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna i wdaje się z nią w romans. Za to ojczym Noemi, przedsiębiorca i gangster, ma w planach rzucić zakochanego wrażliwca na pożarcie dzikim zwierzętom w ZOO.

W kolejną sobotę o godz. 20:00 widzów Stopklatki czekać będzie sensacyjno-fantastyczny wieczór za sprawą filmu „Daredevil” z Benem Affleckiem. Affleck wciela się w rolę prawnika, Matta Murdocka, który jest niewidomy, jednak pozostałe jego zmysły mają nadludzką wrażliwość. Za dnia Matt stoi po stronie prawa, nocami zaś przekształca się w Daredevila – superbohatera, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość. Ukochaną Daredevila jest mistrzyni w sztukach walki, piękna Elektra (Jennifer Garner). Gdy kobieta trafia na celownik bezwzględnych zabójców, Daredevil rozumie, że może utracić swoją jedyną miłość.

Są filmy, które z upływem lat nie tracą, a zyskują na sile przekazu, jednym z nich jest „Karmazynowy przypływ”, który widzowie zobaczą 18 czerwca o godz. 20:00. To oscarowa produkcja z brawurową obsadą (w rolach głównych: Denzel Washington, Gene Hackman, Viggo Mortensen) i muzyką wyróżnioną nagrodą Grammy. To historia załogi okrętu amerykańskiej armii USS Alabama, która otrzymuje rozkaz zaatakowania Rosji pociskami nuklearnymi, po czym traci łączność z dowództwem. Na okręcie dochodzi do konfliktu. Pierwszy oficer nie zgadza się na atak, wiedząc, że grozi to wybuchem III wojny światowej.

Czerwcową odsłonę pasma „Głośne Hity” w sobotę, 25 czerwca o godz. 20:00 zwieńczy kasowy hit kinowy „Resident Evil” w reżyserii Paula W.S. Andersona i Millą Jovovich w roli nieustraszonej i pięknej Alice. Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa największa firma komercyjna, The Umbrella Corporation. Tylko wybrani wiedzą, że korporacja przede wszystkim zarabia na tajnych pracach nad technologiami wojskowymi, eksperymentami genetycznymi i bronią biologiczną. W podziemnym laboratorium trwają badania nad niezwykle niebezpiecznym wirusem, który ze zbitej próbówki dostaje się do wentylacji. Główny komputer odcina naukowcom drogę ucieczki, a do laboratorium zostaje wysłana specjalna grupa komandosów. Jednak to nie wirus okaże się ich głównym wrogiem…

Kiedy oglądać?

„Poranek kojota” – sobota, 4 czerwca, godz. 20:00

„Daredevil” – sobota, 11 czerwca, godz. 20:00

„Karmazynowy przypływ” – sobota, 18 czerwca, godz. 20:00

„Resident Evil” – sobota, 25 czerwca, godz. 20:00      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *