Czerwcowe wieczory z inspirującymi postaciami w Ale kino+

W czerwcowe poniedziałki Ale kino+ zaprasza widzów na wieczory z postaciami, które od lat inspirują. W cyklu zostaną przedstawione sylwetki nowozelandzkiego konstruktora − Burta Munro, amerykańskiej aktorki uznanej za „najgorszą śpiewaczkę świata” − Marguerite Dumont, francuskiego projektanta mody − Yves’a Saint Laurent’a oraz Davida Wozniaka, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma 533 dzieci.

 

 

„To najlepsza rola jaką zagrałem” stwierdził Antony Hopkins, opowiadając o postaci Burta Munro z filmu „Prawdziwa historia” („The World’s Fastest Indian”). Obraz Rogera Donaldsona („November Man”) w doskonały sposób przedstawia historię nowozelandzkiego konstruktora, pasjonata i marzyciela.

Przed widzami ekscytująca, pełna humoru i przygód droga. Burt Munro (Anthony Hopkins) wyrusza w podróż, ponieważ chce spełnić swoje największe marzenie − wystartować w zawodach na legendarnym torze Bonneville w USA. Pragnie ustanowić rekord świata w prędkości na udoskonalonym przez siebie motocyklu Indian Scout.

Emisja w Ale kino+: poniedziałek 4 czerwca, 20:10 

Kolejną postacią, którą będą mieli okazję poznać widzowie Ale kino+, będzie Marguerite Dumont, amerykańska aktorka pozbawiona talentu wokalnego, która z wielkim uporem stara się zrealizować swoje marzenia. W filmie „Niesamowita Marguerite” („Marguerite”) w rolę divy z deficytem talentu wciela się Catherine Frot („Dwie kobiety”), dwukrotna zdobywczyni Cezara, przyznawanego przez Francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej.

„Niesamowita Marguerite” to dobry przykład, tzw. kina środka (…) jest tu urokliwy, pozbawiony wulgarności humor, masa ciekawych postaci i forma stosująca klasyczne środki wyrazu. Z drugiej jednak strony poza atrakcyjną warstwą zewnętrzną Xavier Giannoli zastosował tu kilka ciekawych strukturalnych trików, zabawnych metafor i chce pokazać przewrotność pewnej życiowej postawy. – JAKUB LISZEWSKI, MOVIESROOM.PL

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. W imponującym zamku należącym do aktorki Marguerite Dumont (Catherine Frot) spotykają się miłośnicy muzyki. Najsłynniejsze arie operowe w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego i talentu wokalnego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów. Kobieta staje się obiektem żartów, a młody dziennikarz w ramach prowokacji wydaje bardzo pozytywną recenzję jej występu. Zupełnie nieświadoma Marguerite zaczyna wierzyć w swój talent i postanawia spełnić swoje największe marzenie – przygotowuje się do autorskiego recitalu.

Emisja w Ale kino+: poniedziałek 11 czerwca, 20:10 

Z myślą o fanach świata mody, Ale kino+ przygotowało biografię „Saint Laurent” poświęconą wybitnemu projektantowi mody Yves’owi Saint Laurent’owi. W rolę tytułowego artysty wciela się francuski aktor Gaspard Ulliel („To tylko koniec świata”).

„Saint Laurent” to coś więcej niż rzetelnie zrobiony film biograficzny. Jest jak suknia balowa, która na pierwszy rzut oka oszałamia, ale pod spodem kryje nie mniejszy splendor. – MAŁGORZATA MOŻDŻYŃSKA-NAWOTKA, HISTORYK SZTUKI, KOSTIUMOLOG

Akcja filmu koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii nieśmiałego dyktatora mody. Obejmując okres od 1965 do 1976 roku, w szczegółowy sposób opisuje jego największe sukcesy w karierze oraz porażki w życiu osobistym.

Emisja w Ale kino+: poniedziałek 18 czerwca, 20:10

Ostatnim filmem z cyklu „Inspirujące postaci” jest niesamowita historia w reżyserii Kena Scotta V („Niedokończony interes”) „Starbucks”. W głównej roli Patrick Huard („Jak uratowałem Kanadę”).

Fabuła filmu opiera się na życiu Dave’a Wozniaka (Patrick Huard), który w wieku 20 lat zarabiał jako dawca w banku nasienia. Nie rozważał konsekwencji, ponieważ liczyła się dla niego jedynie możliwość zarobienia pieniędzy. Dave mając 42 lata niewiele się zmienił i wciąż jest beztroskim i niezbyt odpowiedzialnym mężczyzną. Co więcej, jest zupełnie nieprzygotowany na wiadomość, że posiada 533 dorosłych już dzieci, z których 142 złożyło pozew o ujawnienie tożsamości ojca…

Emisja w Ale kino+: poniedziałek 25 czerwca, 20:10  

W czerwcu w Ale kino+ również cykl „Kino Mówi: Alegoria”, w którym filmy mają więcej niż jedno znaczenie. Wyemitowane zostaną „Cmentarz wspaniałości” (czwartek, 7 czerwca), „Blokada” (czwartek, 14 czerwca), „Gaspard jedzie na ślub” (21 czerwca) i „Borgman” (czwartek, 28 czerwca).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *