MediaNC+Zapowiedzi TV

Czerwiec 2017 na kanale Discovery Historia

Wciągający film dokumentalny ukazujący życie Johna Miliusa, jednego z najzdolniejszych scenarzystów w Hollywood, autora wielu kultowych historii filmowych XX wieku.

JOHN MILIUS – LEGENDA HOLLYWOOD (MILIUS)
Od poniedziałku, 5 czerwca, godz. 21:00

Wciągający film dokumentalny ukazujący życie Johna Miliusa, jednego z najzdolniejszych scenarzystów w Hollywood, autora wielu kultowych historii filmowych XX wieku. Opinie o Miliusie, znanym z bycia szczerym do bólu oraz z zadziornej, upartej osobowości, są w świecie filmowym podzielone.

W programie zobaczymy wywiady z wielkimi osobistościami Hollywood, takimi jak Steven Spielberg, George Lucas, Clint Eastwood czy Harrison Ford, jak również z samym Johnem Miliusem. Dokument ukaże historię zawodową jak i osobistą człowieka, który jest autorem scenariuszy takich filmów jak: „Brudny Harry”, „Czas apokalipsy” czy „Conan barbarzyńca”.

RECEPTA NA BIZNES (BUSINESS BOOMERS)
Od wtorku, 6 czerwca, godz. 22:00

Podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa miały kłopoty z przetrwaniem ekonomicznej stagnacji ostatnich lat, inne oparły się niesprzyjającym trendom i rozkwitły. Ten czteroczęściowy program dokumentalny ukaże cztery fascynujące rynki, odkryje sekrety sukcesu firm, które je podbiły, a także przedstawi nowoczesne sposoby zarabiania pieniędzy.

Każdy odcinek skupi się na jednym z obszarów działalności związanym z: siecią kawiarni, powierzchnią magazynową, ogromnym sklepem internetowym firmy Amazon, firmą budowlaną. Widzowie zobaczą serię wywiadów ze sprytnymi biznesmenami jak również z ekspertami w poszczególnych dziedzinach. Szczegółowej analizie zostaną poddane firmy, które odniosły sukces oraz odmieniły raz na zawsze nasze codzienne życie.

BRZEGIEM NILU (WALKING THE NILE)
Od środy, 21 czerwca, godz. 22:00

Od tysiącleci Nil niósł życie afrykańskim krainom, które zmagały się z suszą a jego żyzne gleby są nazywane kolebką cywilizacji starożytnego Egiptu. W tej serii dokumentalnej podróżnik Levison Wood wyrusza na dziewięciomiesięczną wędrówkę wzdłuż Nilu, która będzie ukoronowaniem jego męskich ambicji. W trakcie podróży Levison będzie miał okazję mieszkać w lesie deszczowym, na pustyni, w afrykańskich miastach i na obszarach wojennych, oraz zapoznać się z współczesną Afryką, jej mieszkańcami i dziką zwierzyną.

W pierwszym odcinku, Lev i jego przewodnik, Boston, przemierzać będą las deszczowy w Rwandzie, dalekie tereny bezprawia w Tanzanii aż wreszcie dotrą do Ugandy. Czy uda im się uniknąć groźnych spotkań z krokodylami i hipopotamami? Dlaczego w Kampali będą witani niczym bohaterowie? Jak wygląda lokalne wesele? Czas przenieść się nad brzeg Nilu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *