Czerwiec na kanałach Cinemax

Cormoran Strike, odc. 1 (C.B. Strike Ep. 01) – serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling przedstawiająca perypetie prywatnego detektywa, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw. Plus Tom Burke i Holliday Grainger (premiera pierwszego odcinka 2 czerwca, kolejne odcinki w soboty, Cinemax).
 

 

 • Pałac wicekróla (Viceroy’s House) – do Indii przybywa z Wielkiej Brytanii nowy wicekról, którego zadaniem jest zajęcie się negocjacjami między stroną rządową a separatystami. Produkcja mówi o najważniejszej karcie w historii nowożytnych Indii i pokazuje kulisy procesu dochodzenia kraju do niepodległości (premiera 2 czerwca, Cinemax2)
 • Rekiny wojny (War Dogs) – dwójka kumpli postanawia się szybko wzbogacić, robiąc projekty dla amerykańskiego wojska. Scenariusz oparty na kontrowersyjnym artykule z magazynu Rolling Stone (premiera 3 czerwca, Cinemax)
 • Brzoskwinie (Peaches (Aka. Melocotones)) – zakochany mężczyzna nie zawaha się przed niczym, żeby tylko uratować swój związek. Komedia science fiction w reżyserii pochodzącego z Dominikany Héctora Valdeza (premiera 3 czerwca, Cinemax2)

 • Underworld: Wojny krwi (Underworld: Blood Wars) – piąta odsłona przebojowej sagi opowiadającej o wojnie wampirów z wilkołakami. W roli głównej Kate Beckinsale (premiera 8 czerwca, Cinemax)
 • Odwagi, New Jersey (Brave New Jersey) – pełne humoru kino przedstawiające perypetie ludzi, którzy po wysłuchaniu Wojny światów Orsona Wellesa w 1938 roku uwierzyli, że ludzkość czeka rychły koniec (premiera 9 czerwca, Cinemax2)
 • Nocne życie (Live by Night) – Ben Affleck jako wyjęty spod prawa przestępca, który za sprawą pieniędzy i kobiety wpada w nie lada tarapaty. Nastrojowy kryminał, którego akcja toczy się w Ameryce czasów prohibicji (premiera 10 czerwca, Cinemax)
 • Rodzina (La Familia) – zajęty zarabianiem na życie samotny ojciec odkrywa, że jego nastoletni syn pogrąża się w coraz większym chaosie. Dramat o Wenezueli w czasach kryzysu oraz skomplikowanych relacjach między ojcem a synem (premiera 10 czerwca, Cinemax2)

 • Cukiernik (The Cakemaker)  zdruzgotany po śmierci kochanka mężczyzna rusza do Jerozolimy z nadzieją, że uda mu się wyjaśnić okoliczności jego śmierci. Nagroda Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach (premiera 16 czerwca, Cinemax2)
 • Sprzymierzeni (Allied) – duet Brad Pitt-Marion Cotillard w stylowym thrillerze szpiegowskim z czasów II wojny światowej. Robert Zemeckis za kamerą (premiera 17 czerwca, Cinemax)
 • Oswobodzeni (Unleashed) – młoda kobieta przechodzi przemianę wewnętrzną, kiedy jej pies i kot zamieniają się w dwóch mężczyzn rywalizujących o jej względy. Nagroda Publiczności na Mill Valley Film Festival (premiera 18 czerwca, Cinemax)

 • Od: Rodzony (Re: Born) – agent specjalny w stanie spoczynku musi stawić czoła śmiertelnemu wrogowi, który pragnie zemsty (premiera 22 czerwca, Cinemax)
 • Slipaway (Slipaway)  spragniona kontaktu z ludźmi, starzejąca się kobieta poznaje młodego ulicznego muzyka. Nagrody m.in. na festiwalach w Amsterdamie i Los Angeles (premiera 23 czerwca, Cinemax2)
 • Żółtodzioby (The Yellow Birds) – dwóch młodych chłopaków decyduje się wstąpienie do wojska i wyjazd na front. Ich kochające matki (Toni Collette, Jennifer Aniston) czekają na powrót synów do domów. Film o zderzeniu naiwnych marzeń z brutalną wojenną rzeczywistością (premiera 24 czerwca, Cinemax)
 • W góry (To The Mountain)  kilkoro szukających wrażeń ludzi musi w kryzysowym momencie połączyć siły i walczyć razem o przetrwanie w Górach Skalistych (premiera 24 czerwca, Cinemax2)
 • Miłość i podróż w czasie (Love And Time Travel (Aka. Chronesthesia)) – za sprawą tajemniczych wydarzeń wyobcowany mężczyzna otwiera się na ludzi i otaczający go świat. Oryginalna opowieść rodem z dalekich Antypodów o wychodzeniu ze swojej strefy komfortu (premiera 25 czerwca, Cinemax)
 • Wirtuoz (Bravo Virtuoso) – utalentowany muzyk staje się częścią mrocznej intrygi. Produkcja mówi o skomplikowanej społeczno-ekonomicznej rzeczywistości krajów, które niegdyś leżały w strefie wpływów imperium radzieckiego (premiera 27 czerwca, Cinemax)

 • 2024 (Twenty Twenty-Four) – naukowiec zostaje uwięziony w schronie i za wszelką cenę stara się wyjść cało z opresji. Studium psychologiczne bohatera, który musi poradzić sobie w klaustrofobicznej i przytłaczającej rzeczywistości (premiera 29 czerwca, Cinemax)
 • Hawaje (Hawaii)  pochodzący z bloku wschodniego syn i ojciec odkrywają, że odziedziczyli w Stanach majątek o wartości 3 milionów dolarów. Komediodramat przedstawiający absurdy życia za żelazną kurtyną (premiera 30 czerwca, Cinemax2)

Seriale:

 • Cormoran Strike, odc. 1 (C.B. Strike Ep. 01) – serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling przedstawiająca perypetie prywatnego detektywa, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw (premiera pierwszego odcinka 2 czerwca, kolejne odcinki w soboty, Cinemax)
 • Gomorra III (Gomorra III) – trzeci sezon jednego z najlepszych europejskich seriali kryminalnych, który opowiada o tajemnicach neapolitańskiej mafii (premiera ostatniego odcinka 30 czerwca, Cinemax)
 • Miasteczko Twin Peaks II (Twin Peaks II) – kultowy serial Davida Lyncha i Marka Frosta opowiadający o morderstwie Laury Palmer (emisja ostatniego odcinka 28 czerwca, Cinemax2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *