Czerwiec na kanałach z portfolio BBC Studios

Czerwiec 2019 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

 

Ktoś z nas
(One of Us)
Od poniedziałku 17 czerwca, godz. 22:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Grace Douglas i Adam Elliot dorastali po sąsiedzku na szkockiej wsi. Z czasem ich przyjaźń przerodziła się w miłość. Jednak wkrótce po weselu ich plany na nowe wspólne życie zostają brutalnie przerwane. Morderstwo nowożeńców wstrząsa życiem ich zwaśnionych rodzin, które teraz wspólnie przeżywają żałobę oraz gniew. Na wieść o pojawieniu się mordercy, podejmują decyzję, która na zawsze odmieni ich losy. Podążając obraną ścieżką, daleko za sobą pozostawiają moralność. Dramatyczna śmierć Grace i Adama okazuje się początkiem niebezpiecznej podróży.

Komisarz Maigret
(Maigret)
Od soboty 1 czerwca, godz. 22:30
Sezon 2 (2 odcinki)

Niezastąpiony Rowan Atkinson powraca jako legendarny francuski detektyw Jules Maigret. Wszelkie poszlaki w sprawie śmierci handlarza diamentów z Antwerpii wskazują na jedną osobę – Carla Andersena, duńskiego obywatela mieszkającego na przedmieściach Paryża. Mimo to, ku irytacji starego przyjaciela inspektora Grandjeana, Maigret go nie aresztuje. Dlaczego więc ciało kupca znaleziono w rezydencji Andersena? Dlaczego jego siostra wciąż przebywa w swoim pokoju? Kto ma najwięcej do ukrycia?

Urodzony morderca
(Born to Kill)
Od soboty 15 czerwca, godz. 22:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Triller psychologiczny autorstwa scenarzystki Tracey Malone („Milczący świadek”, „Rillington Place”). Sam na pozór jest przykładnym 16-latkiem. Skrywa jednak mroczny sekret. W toku fabuły poznajemy tajemnice umysłu chłopaka oraz lęki jego nadopiekuńczej matki.

Główny bohater nawiązuje romans z nową dziewczyną z sąsiedztwa, Chrissy, która przeprowadziła się do miasteczka ze swoim ojcem. Choć Sam wydaje się pewnym siebie, charyzmatycznym chłopakiem, wkrótce staje się jasne, że zmaga się nie tylko z nastoletnimi rozterkami. Zaczynają ujawniać się jego psychopatyczne skłonności – nieopanowana chęć zabijania.

Kolekcja. Imperium mody
(The Collection)
Od czwartku 11 czerwca, godz. 22:30
Sezon 1 (8 odcinków)

Powojenny Paryż. Paul Sabine, ambitny francuski projektant pragnie przywrócić prymat stolicy Francji jako światowej stolicy mody. Jego świeże spojrzenie owocuje romantycznymi projektami, które wyróżniają się na tle ponurej powojennej rzeczywistości. Jego brat, Claude, jest wizjonerem, nie ma jednak dużej siły przebicia. W atelier braci pracuje także młoda krawcowa, której marzenia o wielkiej modzie zderzają się z brutalną rzeczywistością. Jej życie odmieni spotkanie z utalentowanym amerykańskim fotografem.

Świat haute couture zostaje odarty z blichtru i uroku, spod których wydzierają zdrada, liczne pułapki oraz bezwzględna walka o sukces. Kruchemu imperium modowemu zagrażają niewyjaśnione intrygi z czasów nazistowskiej okupacji, zakulisowa rywalizacja oraz tajemnica sukcesu Paula. W modzie nie zawsze chodzi o to, w co się ubrać, lecz także o to, co ukryć.
Za francusko-brytyjską produkcję odpowiada Oliver Goldstick, scenarzysta i producent m.in. „Brzyduli Betty” oraz „Gotowych na wszystko”.

Incydent z Kettering
(The Kettering Incident)
Od czwartku 13 czerwca, godz. 22:30
Sezon 1 (8 odcinków)

Trzymający w napięciu thriller o losach kobiety pragnącej poznać prawdę o swojej przeszłości. Doktor Anna Macy była dzieckiem, gdy jej przyjaciółka Gillian zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Dziewczynki bawiły się w lesie na skraju miasteczka, gdy zobaczyły dziwne światła, którym towarzyszyły niepokojące dźwięki. Kilka godzin później odnaleziono tylko Annę.
Po piętnastu latach główna bohaterka powraca do rodzinnego miasta i przekonuje się, że wśród społeczności nadal żywe są wspomnienia pamiętnego dnia. Krążą teorie sugerujące porwanie przez kosmitów oraz podejrzenia, że to Anna zabiła swoją przyjaciółkę.

Gdy nagle znika 17-letnia Chloe Holloway, Anna czuje, że za wszelką cenę musi dowiedzieć się, co przed laty stało się z Gillian. Serial zrealizowany na Tasmanii – skąpanym w świetle zorzy polarnej przepięknym i tajemniczym zakątku na końcu świata.

 

 

Gliniarze z kamerami
(Cops UK: Bodycam Squad)
Od środy 12 czerwca, godz. 22:30
Seria 3 (8 odcinków)

Serial dokumentalny przedstawiający codzienną pracę policjantów w angielskim hrabstwie Staffordshire. Pracownicy tamtejszej policji walczą z przestępczością, pilnują porządku w jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem przekroju społecznego regionów Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze mają przyczepione do mundurów miniaturowe kamery, dzięki którym mogą rejestrować zdarzenia, w których uczestniczą, a sami są bezpieczniejsi podczas czynności operacyjnych. Nagrania zarejestrowane przez policyjne kamery uświadamiają, z jak różnorodnymi i niebezpiecznymi sytuacjami oficerowie mają do czynienia na codziennej służbie.

Guy Martin: klasyki F1
(Speed with Guy Martin: Classic F1 Special)
Wtorek 18 czerwca, godz. 22:30

Popularny miłośnik motoryzacji Guy Martin bierze udział w swoim pierwszym wyścigu Formuły 1. Na torze Silverstone zmierzy się z mistrzem świata z 2009 roku – Jensonem Buttonem. Guy poprowadzi klasycznego Williamsa FW08c z 1983 roku.

Ten eksponat muzealny wymagał aż sześciu miesięcy ciężkiej pracy, by mógł w pełnej krasie wrócić na tor. Guy szkoli się także z techniki jazdy pod bacznym okiem doświadczonego kierowcy wyścigowego Karuna Chandhoka (m.in. Hispania Racing F1). Tymczasem Jenson wjedzie na tor w prototypowym sześciokołowym Williamsie z lat 80.

Guy Martin: najszybszy van na świecie
(Guy Martin: The World’s Fastest Van)
Wtorek 25 czerwca, godz. 22:30

Guy Martin, miłośnik szalonych prędkości oraz zwariowanych wyzwań, po raz kolejny przerabia swojego ukochanego Transita, którego trzy lata temu spisał już na straty. Czeka go wiele miesięcy pracy, ale wyścigowa wersja furgonetki musi być perfekcyjnie przygotowana.

Guy ma bowiem nową misję – zamierza pobić rekord prędkości vana w okrążeniu na kultowym niemieckim torze Nürburgring. To najbardziej wymagający i niebezpieczny obiekt wyścigowy na świecie. Guy musi znać na pamięć każdy z ponad 100 zakrętów na ponad 20-kilometrowym okrążeniu. Przez tę godzinie wszystko musi pójść zgodnie z planem. To ogromne przedsięwzięcie. Kierowca i jego van muszą dać z siebie wszystko.

 

 

Zabójcze kataklizmy
(Deadly Disasters)
Od niedzieli 23 czerwca, godz. 16:00
Sezon 1 (10 odcinków)

Burze śnieżne, tornada, wybuchy wulkanów, pandemie, trzęsienia ziemi – ludzkość od wieków narażona jest na niebezpieczeństwa związane z katastrofami naturalnymi. Od wieków także musi radzić sobie z ich skutkami.

Twórcy programu analizują mechanizmy oraz zniszczenia wywołane przez największe kataklizmy, które nawiedziły naszą planetę. W każdym z odcinków skupiają się na jednym z nich. Cykl rozpoczynają relacje świadków i wypowiedzi naukowców na temat dwóch potężnych fal tsunami, które w latach 2011 i 2014 uderzyły w Południową oraz Wschodnią Azję.

Analizie poddane zostały także katastrofalne w skutkach lawiny błotne w Kalifornii, Wenezueli oraz Aberfan. Eksperci tłumaczą także, dlaczego fale upałów są jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń ze strony Matki Natury.

Recepta na wieczne zdrowie
(A User’s Guide to Cheating Death)
Od wtorku 11 czerwca, godz. 23:00
Sezon 2 (6 odcinków)

Timothy Caulfield, profesor prawa zdrowia publicznego i autor publikacji o tej tematyce analizuje sposoby na przedłużenie życia. Bierze pod lupę modne diety i najnowsze trendy w odżywianiu, by wskazać, które z nich są skuteczne, a które to wyłącznie kosztowne placebo.

Podobnie jak w pierwszej serii także teraz przeprowadzony zostanie szereg badań naukowych, które mają na celu sprawdzić, czy omawiane metody mają rzeczywisty wpływ na wydłużenie życia. Tym razem analizie poddane zostały: suplementy diety, długi sen oraz mniejsze ograniczanie zarazków.

Ekstremalne wyprawy
(Extreme Treks)
Od niedzieli 13 czerwca, godz. 19:55
Sezon 3 (8 odcinków)

Najlepszy sposób na zrozumienie i zyskanie szacunku do otaczającego nas świata to wyjść na spotkanie z Matką Naturą. Opuścić swoją strefę komfortu i udać się na pieszą wyprawę, jak robi to podróżnik Ryan Pyle. Ekstremalny trekking jest dla niego sposobem na poznanie lokalnych kultur oraz obcowanie ze światem przyrody.

W trzeciej serii programu towarzyszymy Ryanowi na śmiertelnie niebezpiecznym Szlaku Kokoda, podczas wyczerpującego zdobywania szczytu Aconcagua w Argentynie oraz wędrówki przez wulkaniczne wyżyny Islandii. Wyzwanie, obserwowanie świata i edukacja – to główne cele tych fascynujących wypraw.

Nieprzewidywalna pogoda
(The World’s Wildest Weather: Caught on Camera)
Od niedzieli 16 czerwca, godz. 16:00
Sezon 2 (1 odcinek)

Od alpejskich lawin po niszczycielskie cyklony na południowym Pacyfiku. Niesamowite zjawiska pogodowe potrafią zaskoczyć zarówno w drodze do pracy, jak i na wymarzonych wakacjach w tropikach.

W programie przedstawiamy nagrania oraz zdjęcia wykonane przez świadków znajdujących się w centrum najdziwniejszych wybryków pogody w różnych rejonach naszej planety.

 

 

Kreatywni cukiernicy
(Extreme Cake Makers)
Od piątku 21 czerwca, godz. 19:55
Sezon 3 (30 odcinków)

Kreatywni cukiernicy podejmą się nawet najtrudniejszych wyzwań. Dokładają wszelkich starań, by spełnić każde słodkie marzenie. Nie straszne im są prawa grawitacji i typowe cukiernicze ograniczenia. Dlatego przygotowywane przez nich z niesamowitą precyzją torty stanowią ważną atrakcję każdej uroczystości.

W trzeciej serii będziemy przyglądać się, jak powstają kolejne tortowe arcydzieła sztuki, wśród nich m.in: olbrzymie pływające żółwie, sto ciastek urodzinowych, torty ślubne we wszystkich kształtach i rozmiarach, tort w kształcie ruchomego wiatraka oraz oszałamiające smoki.

Pogotowie remontowe: Wielka przebudowa
(DIY SOS: The Big Build)
Od niedzieli 12 czerwca, godz. 18:55
Sezon 30 (7 odcinków)

Nick Knowles i jego zaufana ekipa remontowa gotowi są na kolejną porcję budowlanych wyzwań. Przy wsparciu miejscowych przedsiębiorców i lokalnej społeczności w zaledwie kilka dni przebudowują domy rodzin w potrzebie.

Jednoczesne działania dziesiątek pracowników na terenie budowy często wywołują napięcia i… salwy śmiechu. Pewne jest, że każde wyzwanie zakończy się ogromną satysfakcją wszystkich zaangażowanych. Najważniejsze jednak, że otwiera nowy rozdział w życiu mieszkańców remontowanego domu. Dlatego finałowi programu często towarzyszą łzy szczęścia.

Kobiety, które zmieniają świat
(Her Story: The Female Revolution)
Od wtorku 4 czerwca, godz. 21:55
Sezon 1 (4 odcinki)

W ciągu ostatnich dziesięcioleci sytuacja kobiet na świecie mocno się zmieniła. Mają coraz większy wpływ na sytuację społeczno-polityczną i siłę, by zmieniać świat. Doskonale odnajdują się w dziedzinach dotychczas zdominowanych przez mężczyzn. Twórcy dokumentu przedstawiają sylwetki najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

O miłości, rodzinie, przywództwie, religii i rosnącej ekonomicznej sile kobiet rozmawiają m.in.: z prezydent Chile – Michelle Bachelet, minister spraw zagranicznych Szwecji – Margot Wallstrom, prezes Monetarnego Funduszu Międzynarodowego – Christine Lagarde, aktorką Geeną Davis oraz irańską mistrzynią kierownicy Laleh Seddigh.

Gordon, Gino i Fred: podróż w rodzinne strony
(Gordon, Gino and Fred’s Road Trip)
Od piątku 21 czerwca, godz. 21:55
Sezon 1 (3 odcinki)

Znani restauratorzy – Brytyjczyk Gordon Ramsay, Włoch Gino D’Acampo oraz Francuz Fred Sirieix ponownie pakują swój kamper, by wyruszyć w daleką podróż po Europie. Tym razem jednak sprawa jest poważna i osobista – każdy z prowadzących chce odwiedzić swoją ojczyznę i uczestniczyć w ważnej rodzinnej uroczystości.

Docierają do Włoch, ojczyzny Gino, gdzie już za cztery dni odbędzie się ceremonia odnowienia ślubu jego najbliższego przyjaciela. Gino potrzebuje wsparcia w przygotowaniu uroczystości na 50 osób.

W drugim odcinku przyglądamy się, jak trio przybywa do Francji. Fred ma być współgospodarzem Święta Ostryg w przepięknej Zatoce Arcachon, które odbędzie się zaledwie cztery dni po ich przybyciu.

Wreszcie wspaniała trójka przybywa na gospodarstwo rolne w Wielkiej Brytanii, gdzie Gordon dostaje wyzwanie od rzeźnika. Następnie ekipa wybiera się na popularne zawody Ceres Highland Games, w których Gino jednak nie chce brać udziału.

 

 

Yakka Dee
(Yakka Dee)
Od piątku 28 czerwca, godz.15:15
Sezon 3 (10 odcinków)

Urocza Yakka Dee powraca z kolejną serią swojego programu. Każdy z odcinków w barwny i pełen humoru sposób koncentruje się na jednym słowie, by skłonić młodych widzów do jego powtarzania.
Yakka Dee zachęca dzieci do mówienia, bo tworzenie zgrzytów, świstów, rymów i rytmów to świetna zabawa!

Andy i sekretna kryjówka
(Andy’s Secret Hideout)
Od poniedziałku 3 czerwca, godz. 11:30
Sezon 2 (20 odcinków)

Witacie ponownie w sekretnej kryjówce Andy’ego, domu zamieszkałym przez najróżniejsze gatunki zwierząt. To prawdziwe okno na ich świat. Właśnie tutaj Andy wraca po swoich szalonych przygodach. Znajduje się tu pełno tajemniczych przedmiotów oraz niespodziewanych gości prosto z dżungli.

W każdym z odcinków Andy przedstawia jedno zwierzę. Widzowie mogą poznać je lepiej i wybrać się na wyprawę razem z Andym.

Tosia i Tymek
(Topsy and Tim)
Od poniedziałku 3 czerwca, godz.18:45
Sezon 1 (60 odcinków)

Serial bazuje na serii książek dla dzieci autorstwa Jean oraz Garetha Adamsonów. Bohaterami są pięcioletnie bliźnięta, Tosia i Tymek, przeżywające typowe zdarzenia codziennego rodzinnego życia.
W pierwszej serii bliźniaki pomagają tacie myć samochód, opiekują się świnką morską przyjaciela, bawią się w chowanego i wycinają z kartonu swoje podobizny. Pani Fishwick prosi ich o zaopiekowanie się pewnym pudełkiem — ale czy dzieci będą w stanie powstrzymać się przed zajrzeniem do środka?

Ta urocza seria, która na pewno spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym, ma także walory edukacyjne. W każdym odcinku widzowie śledzą historie z życia rodzinnego i wydarzenia niosące duży ładunek emocjonalny, takie jak przeprowadzka lub rozpoczęcie nauki w nowej szkole.

Dzień Dziecka
Sobota 1 czerwca, od godz. 06:00

CBeebies będzie świętować Dzień Dziecka specjalnym cyklem programów poświęconym dinozaurom.

Zaczniemy serialem „Andy i prehistoryczne przygody”. Dobrze znany dzieciom Andy Day przygotowuje wystawę specjalną w części muzeum poświęconej prehistorii. W wyniku niefortunnych zdarzeń ekspozycja zostaje zniszczona. Andy wyrusza więc
w odległą przeszłość w poszukiwaniu eksponatów, które następnego dnia muszą znaleźć się w galerii.

Widzowie będą także mogli dołączyć do dzielnych oraz zaradnych „Łapkozaurów”. Gwen, Bob i Tony wyruszają w krajoznawczą podróż przez zamieszkiwaną przez siebie planetę.

Zapraszamy także na program „Andy i dinozaury”, w którym to na zlecenie lokalnego muzeum Andy tropi stwory, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię. Za pomocą magicznego zegara przenosi się w prehistoryczne czasy, a towarzyszy mu przyjaciółka Hatty, ekspertka od dinozaurów. Razem znajdują cenne eksponaty do muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *