Czerwiec na kanale History2

Na HISTORY2 zobaczymy m.in. program „Rzeka skarbów” w którym gwiazda YouTube’a, Beau Ouimette i zapalony pływak, Rick Edwards łączą siły, by wspólnie zapolować na historyczne znaleziska w angielskich rzekach.

 

 

 

Rzeka skarbów
River Hunters
W czwartki o 22:00 od 11 czerwca na HISTORY2
28×60

Ośmioodcinkowy serial, którego bohaterami są gwiazda YouTube’a, Beau Ouimette, oraz prezenter i zapalony pływak, Rick Edwards. Beau zyskał ogromną popularność dzięki swojej pasji poszukiwawczej, której oddaje się od ponad 30 lat. W serialu mężczyźni łączą siły, by wspólnie zapolować na historyczne znaleziska w angielskich rzekach. Rick i Beau odwiedzą miejsca, które wsławiły się w historii kraju podczas epokowych wydarzeń – podboju Brytanii przez Rzymian, wojny dwóch róż, reformacji czy angielskiej wojny domowej.

Znajdowane przez nich skarby z przeszłości dostarczą wielu informacji na temat naszych przodków i tego, jak żyli. Wydobywane spomiędzy kamieni i rzecznego mułu przedmioty zostaną poddane ocenie lokalnych archeologów, a ci opowiedzą o kryjącej się za nimi historii. Serial poszerza naszą wiedzę na temat przeszłości, a czasem nawet tę wiedzę weryfikuje. Beau i Rick w swoich badaniach wykorzystują najnowocześniejsze technologie, archiwalne mapy i pochodzące z danego okresu relacje, a poszukiwania prowadzą w fascynujących kultowych miejscach, nie stroniąc od rwących i niebezpiecznych rzek.

Zaginione światy
Lost Worlds S2
W piątki o 21:00 od 19 czerwca na HISTORY2
10×60

Od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera – historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby nam wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych.

Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych. Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą nam starożytne kultury i cywilizacje od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę.

Zagadki starożytnego świata
Digging For The Truth
W czwartki o 21:00 premierowe odcinki na HISTORY2

W tym serialu amerykański badacz i odkrywca Josh Bernstein zabierze nas w niezwykłą podróż w przeszłość. Korzystając z najnowszych technologii i wiedzy naukowej zajmie się tajemnicami starożytnego świata. Odwiedzi fascynujące, czasem odległe zakątki naszego globu, dotarcie do których nierzadko wymaga zdolności i uporu wytrawnego surwiwalowca.

Wsparciem dla jego poszukiwań będą przeprowadzane w terenie wywiady z ekspertami i znawcami tematu. W dążeniu do odkrycia prawdy i rozwiązania intrygujących zagadek przeszłości Josh wykorzysta wszelkie dostępne środki, nie oszczędzając również siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *