Czerwiec z „Ojcem Chrzestnym” na Paramount Channel HD

„Ojca Chrzestny” trylogię o losach Don Vita Corleone w czerwcowej ramówce kanału Paramount Channel HD.

 

Nie ulega wątpliwości, że kino gangsterskie ma jednego ojca – Vito Corleone. Od 45 lat legendarny „Ojciec Chrzestny” porusza i inspiruje zarówno widzów, jak i twórców. Wielu reżyserów odwołuje się w swoich obrazach do gangsterskiej ikony kinematografii, która z biegiem lat nie traci na wartości i wciąż wzbudzają ogromny szacunek. Paramount Channel HD stojąc na straży filmowej klasyki pragnie przypomnieć dlaczego „Ojciec Chrzestny” otrzymał 3 Oscary, 5 Złotych Globów, 6 nagród Amerykańskiego Instytutu Filmowego i na stałe zapisał się w świadomości widzów na całym świecie.

OJCIEC CHRZESTNY  I Emisja: niedziela, 18 czerwca, godz. 20:00

Amerykańska produkcja, która stała się legendą kina. W pierwszej części opowieści o nowojorskiej, rodzinnej mafii, Don Corleone pragnie przekazać władzę jednemu ze swoich synów. Jeden z nich, Michael (Al Pacino), okazuje się być przeciwny działalności ojca.

Splot wydarzeń sprawia jednak, że Michael znajduje się niemal w samym środku wielkiej wojny gangów, skąd nie ma już drogi powrotnej.

OJCIEC CHRZESTNY II Emisja: poniedziałek, 19 czerwca, godz. 20:00

Oskarowy film podzielony jest na dwie części. Pierwszą z nich stanowi prequel, w którym poznajemy młodego Don Vito na początku przestępczej ścieżki.

Druga część jest kontynuacją oryginału, w której Michael przejmuje władzę w rodzinnej mafii i staje w obronie rodziny i interesów. Dzięki takiej konstrukcji fabuły udaje się dostrzec i lepiej zrozumieć budowaną latami potęgę przestępczej sieci.

OJCIEC CHRZESTNY III Emisja: wtorek, 20 czerwca, godz. 20:00

Don Michael Corleone jest już zmęczony przestępczym światem i coraz bardziej obawia się o swoją rodzinę.

Chce przywrócić w swoim życiu spokój i przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo najbliższym. Planuje zalegalizować swoje interesy i tym samym sprawić, by on i jego rodzina mogli już zawsze cieszyć się życiem w wolnym od zbrodni otoczeniu.

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.