Radio

Czwórka – akcja "Od ujścia do źródła"

9 czerwca rusza akcja Czwórki „Od ujścia do źródła”. Projekt ma przybliżyć ideę Roku Wisły. Powstał wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
 
„Od ujścia do źródła” to cykl audycji połączonych z koncertami plenerowymi.
Celem jest także pokazanie miast związanych z „królową polskich rzek”.
Koncerty organizowane w ramach akcji zostaną zarejestrowane w formie audio i video. Będą dostępne na stronie internetowej i FB Czwórki oraz zamieszczone na portalu Polskiego Radia.
Akcja rozpocznie się 9 czerwca audycją prosto z Gdańska. Początek o godzinie 18 w klubie Moloteka przy ul. Jantarowej 21.
Zaproszenie do udziału w audycji przyjęli m.in.: mgr Jadwiga Klim z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – koordynator projektu Muzea Szlaku Wisły, prof. Waldemar Ossowski dyr. Muzeum Historii Miasta Gdańska, Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego woj. pomorskiego.
Od godz.20.00 do 21.00 słuchacze i publiczność w klubie będą mogli się bawić przy setach didżejskich Dj’a Berta i Harpera – muzyków od lat związanych z Czwórką.
Po godzinie 21.00 odbędzie się koncert, na którym wystąpi L.U.C & Rebel Babel Ensemble. To grupa artystów, którzy mówią sami o sobie: „międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych – wkrótce być może największy zespół świata”.
Kolejna odsłona akcji „Od ujścia do źródła” 7 lipca. Wtedy Czwórka spotka się ze słuchaczami w warszawskim klubie „Cud nad Wisłą”.
Stacja nada dwugodzinną audycję i zorganizuje tam koncert. W nadwiślańskim klubie będzie można posłuchać grupy Pablopavo i Ludziki oraz setów Numera Raza i Dja True.Dat.
Akcja zakończy się 14 sierpnia w Krakowie w Forum Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej 28. Tam oprócz audycji Czwórka zorganizuje koncert zespołu Vavamuffin , a sety didżejskie zaprezentują Dj Bert i Harper.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *