Sport w TVTVP

Dania – Szwecja: Finał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w TVP Sport

Po ponad dwóch tygodniach zmagań czas na decydujący mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych 2021. Transmisja finału MŚ Dania – Szwecja na żywo w TVP Sport oraz online.

 

Po ponad dwóch tygodniach już tylko dwie drużyny pozostały w walce o tytuł mistrza świata. Reprezentacja Polski zakończyła turniej w Egipcie na 13. pozycji.

Przed dwoma laty w finale mistrzostw świata Dania nie dała szans Norwegii, zwyciężając 31:22. Był to pierwszy w historii triumf tej drużyny w mundialu.

Obrońcy tytułu teraz stają przed szansą powtórzenia tego sukcesu. Duńczycy w piątkowym półfinale po dramatycznej końcówce ograli mistrzów Europy Hiszpanów 35:33. Po kolejny do zwycięstwa poprowadził ich Mikkel Hansen. Zawodnik PSG, który już trzykrotnie był uznawany najlepszym szczypiornistą świata, zdobył 12 bramek.

Mistrzowie świata są na razie niepokonani w tym turnieju. Porażki w Egipcie nie doznali także ich finałowi rywale – Szwedzi. Oni w półfinale nieoczekiwanie łatwo pokonali faworyzowanych Francuzów 32:26.

Szwedzi mogą zbliżyć się do najbardziej utytułowanych w historii mistrzostw globu Trójkolorowych. Na razie sięgali po złoty medal MŚ czterokrotnie, ale poprzednio jeszcze w XX wieku (1999 rok). Później jeszcze tylko w 2001 sięgnęli po wicemistrzostwo.

W niedzielę najpierw dojdzie do meczu o brązowy medal między Hiszpanią i Francją (14:30). A o której zostanie rozegrany finał? Mecz Danii ze Szwecją rozpocznie się o 17:30. Gdzie go obejrzeć? Transmisja od 17:25 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, naszej aplikacji mobilnej oraz koncie na YouTube.

Dania – Szwecja, finał MŚ w piłce ręcznej 2021. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela 31 stycznia o 17:30

Transmisja: 17:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport, YouTube TVP Sport

Kto skomentuje: Jacek Laskowski i Robert Lis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *