Dobra zabawa, sport i dużo dobrej muzyki – ferie w Czwórce

Będzie kulturalnie, klubowo, na sportowo i muzycznie. Czwórka zaprasza m.in. na cykle „Kulturalne ferie”, czy „Zimowe ciekawostki naukowe”. Sprawdzimy, jak działają gogle, skąd się wzięły łyżwiarskie style, dowiemy się też, jakich aplikacji warto używać w czasie ferii i gdzie trenować za darmo. Zajrzymy też do świata gier wideo.

 

 

 

 

W czasie ferii zimowych dziennikarze Czwórki obecni będą podczas najważniejszych i najciekawszych imprez plenerowych w Polsce. Pojawimy się we Wrocławiu na Robotic Arena (25.01), w Białce Tatrzańskiej podczas Oscyp Snowboard Contest (od 31.01) i w Szczyrku na SnowFest (od 28.02).

Na antenie też dużo będzie się działo. W audycji „Pierwsze słyszę” (pn.-pt., godz. 6.05) zaprosimy na „Klubowe ferie” – sprawdzimy, gdzie warto się bawić. Nie zabraknie też sporej dawki kultury. W „Stacji Kultura” (pn.-pt., godz. 10.05) zaprosimy na „Kulturalne ferie” – to przegląd bezpłatnych wydarzeń kulturalnych: wystaw, spektakli teatralnych, czy pokazów filmów dla młodzieży i studentów. W programie także cykl „Snow Track” (czw., godz. 11.40). Poprosimy znanych muzyków, dziennikarzy o ułożenie listy 10 utworów, których przyjemnie będzie słuchało się jeżdżąc na nartach czy biegówkach. Listy pojawią się na naszej stronie, byście mogli z nich skorzystać!

W „Stacji Nauka” (pn.-pt., godz. 12.05) pojawią się „Zimowe ciekawostki naukowe”. Dowiemy się m.in., jakie właściwości ma wełna z merynosów, jak działa system Recco, czy wodoodporność kurtek narciarskich to mit, i z czego produkuje się narty, a z czego bieliznę termiczną.

„Czacie Czwórki” w cyklu „W cztery oczy…” przez sześć kolejnych piątków (17.01 – 21.02, godz. 15.05), zajrzymy do serwisu narciarsko-snowboardowego, zaprosimy na rozmowę  instruktorem narciarskim i łyżwiarskim, relację z  rozgrzewki dla biegówkowych ochotników. Sprawdzimy też, czy maszer i jego zaprzęg już doczekali się pierwszych zimowych startów.

„TOP” dwa razy w tygodniu już od najbliższego poniedziałku (13.01, godz. 16.05) będzie testować aplikacje związane z feriami, dotyczące górskich szlaków, pogodowe, dotyczące wyciągów, dla tych, którzy lubią jeździć na łyżwach, szukają najlepszych tras na narty biegowe. Pojawią się testy takich aplikacji jak: Snocru, Szlaki turystyczne, Kasprowy Wierch, Exa Ski Tracker, Tajemnice wokół Babiej Góry, Pyeniny – audioprzewodnik.​

„Rozbieganych (pt., godz. 9.05) zaprosimy na przegląd bezpłatnych wydarzeń sportowych w całej Polsce. Zaś w „Tędy po trendy” akcja #ferie. Co kryje się pod hasztagiem „ferie” na Instagramie? To będzie przegląd najciekawszych wpisów i tagów z tygodnia.

„Strefie Gamingu” (ndz., godz. 12.05) w każdym tygodniu w trakcie trwanie ferii przywołamy jedną grę, która klimatem, tematyką nawiązuje do zimy. A w „Strefie sportu” i Przeglądach sportowych na naszej antenie powiemy o imprezach sportowych, odbywających się w ferie.

Zaprosimy też na cykl „Sportowa propozycja na ferie”, który pojawi się w „Wiadomościach Radiowej Czwórki” (co drugi dzień od 13 stycznia do 23 lutego). To propozycje różnego rodzaju aktywności sportowych, ciekawych miejsc na ferie, imprezy sportowe, w których można wziąć udział, czy informacje o warunkach pogodowych. Sprawdzimy m.in. jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii, powiemy o akcjach „Zima w mieście” w Olsztynie, Toruniu, Gdańsku i Poznaniu, zobaczymy też, gdzie warto zaangażować się w zimowy wolontariat, a miłośnikom białego szaleństwa podpowiemy, jak szlifować formę przed wyjściem na stok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *