IX Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem z radiową Jedynką

Już w najbliższą niedzielę (19 stycznia) podczas „Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day” w Zakopanem dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom poprowadzą audycje na żywo i spotkają się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej.

 

 

 

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”, rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp wolny!

W trakcie „Światowego Dnia Śniegu” na całym świecie odbywają się imprezy, których główną atrakcją są zawody sportowe połączone z rodzinnymi aktywnościami. To wyjątkowe, coroczne spotkanie, jest okazją nie tylko do beztroskiej zabawy, ale i edukacji związanej ze śniegiem, sportem i bezpieczeństwem zimą. Globalna akcja jest częścią kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej  „Zabierz dzieci na śnieg”, która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach.

Patryk Michalski w audycji „Czas pogody” (godz. 10.00-12.00) oraz tuż po godz. 13.00 w specjalnych wejściach reporterskich z zakopiańskiego studia dla radiowej Jedynki relacjonować będzie m.in. przebieg „Światowego Dnia Śniegu”. O godz. 14.00 w Polskim Radiu Dzieciom rozpocznie się „Dziecięcy koncert życzeń”, a tuż po nim „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00), obie audycje poprowadzi Marta Powałowska. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w roli reportera radiowego podczas cieszących się dużym zainteresowaniem dzieci warsztatów reporterskich Julii Rozbieckiej. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom włączą się do akcji „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”, wręczając najmłodszym odblaskowe kamizelki. Dzieci, które nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu w Zakopanem, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na swoją stronę polskieradiodzieciom.pl, gdzie śnieg prószy cały czas.

Przy studiach plenerowych na Górnej Równi Krupowej na chętnych do wspólnej zabawy czekać będą nagrody w postaci atrakcyjnych, radiowych gadżetów!

Podczas „Światowego Dnia Śniegu” zainaugurowany zostanie program „SportLOVE Rodziny” w Zakopanem, którego głównym celem będzie zachęcanie rodzin do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Program 1 Polskiego Radia przez cały sezon zimowy będzie obecny na największych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze Jedynki pojawią również się m.in. w czasie VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów, które przeprowadzone zostaną na trzech stacjach narciarskich: Harendzie, Kasprowym Wierchu i Polanie Szymoszkowej. Z radiową Jedynką będzie można też śledzić zmagania zawodników w czasie VI 12h Slalom Maraton – cyklicznych zawodów narciarskich po rekord Polski i 12-godzinnego drużynowego slalomu non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *