Dokument Martyny Wojciechowskiej – „Ciało i krew”

Filipiny to trzeci na świecie kraj z największą liczbą katolików, a wiara w Jezusa jest tu bardziej gorliwa niż gdziekolwiek indziej na świecie.

 

Martyna Wojciechowska była świadkiem budzącej wiele kontrowersji tradycji. Każdego roku w Święta Wielkanocne kilkadziesiąt osób dobrowolnie poddaje się tu ukrzyżowaniu, kilkaset – samobiczowaniu. Chcą w ten sposób odpokutować za grzechy i poczuć to, co Jezus. Wielkopiątkowe chłosty i ukrzyżowania każdego roku ściągają tłumy wiernych i tysiące gapiów. Dlaczego ludzie wierzący decydują się zawisnąć na krzyżu, chociaż kościół sprzeciwia się takim praktykom? Jak to możliwe, że można zostać ukrzyżowanym kilkadziesiąt razy?

W ciągu dziesięciu lat Martyna Wojciechowska dotarła aż do 50 różnych krajów świata. Ze swoich podróży przywiozła popularne odcinki programu, ale też sześć filmów dokumentalnych. Od 7 stycznia TVN wyemituje je w ramach cyklu  „Martyna na krańcu świata”. Są to rozbudowane relacje z jej podróży. Ostatnim emitowanym filmem będzie „Ciało i krew”.

Już dzisiaj (poniedziałek, 11 luty) o godz. 22:30 na antenie TVN emisja wstrząsającego dokumentu „Ciało i krew”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *