MediaTVPZapowiedzi TV

Dokument w TVP

„Dorastając z Szekspirem”, „Zielony książę”, „Życie zaczyna się po setce”, „Książę”, „Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał” i „Tropicalia” to znakomite filmy dokumentalne, które w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć na antenach TVP.

„Strzały na Placu Świętego Piotra”. Sobota, 13 maja, godz. 09:35. TVP1.
Film dokumentalny przedstawiający fakty związane z zamachem na papieża Jana Pawła II, który miał miejsce 13 maja 1981 roku.
Dokument tygodnia – „Maksimum przyjemności”. Sobota, 13 maja, godz. 11:05. TVP Kultura.
Subtelna i zabawna próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego wśród emerytów sprzedaż bezpośrednia cieszy się tak dużym zainteresowaniem.
Natura w Jedynce – „Cudowny świat przyrody. Tajemnicze kręgi w wodach u wybrzeży Japonii”. Sobota, 13 maja, godz. 13:05. TVP1.
Serial opowiada o niezwykłych zjawiskach w świecie zwierząt.
„Nadzieja z bibuły”. Sobota, 13 maja, godz. 21:50. TVP Historia.
Dokument o Studenckim Komitecie Solidarności, który został powołany po tragicznej śmierci Stanisława Pyjasa, studenta UJ w maju 1977 roku przez jego przyjaciół.
Rodzinne oglądanie – „Narodziny zwierząt według Davida Attenborough – Z morza w przestworza”. Niedziela, 14 maja, godz. 11:10. TVP2.
Dokumentalny film przyrodniczy, w którym David Attenborough przedstawia trwający ponad 500 milionów lat proces rozwoju kręgowców.
BBC w Jedynce – „Planeta ziemia. Sezon drugi. Tropikalne lasy deszczowe”. Niedziela, 14 maja, godz. 13:00. TVP1.
Dokumentalny serial przyrodniczy. Ten odcinek opowiada o tropikalnych lasach deszczowych, w których żyje połowa wszystkich gatunków roślin i zwierząt lądowych.
„Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał”. Niedziela, 14 maja, godz. 13:05. TVP Polonia.
Film dokumentalny o św. Janie Pawle II przedstawiający najważniejsze fragmenty papieskich pielgrzymek do Polski, urywki homilii Ojca Świętego i spotkań z wiernymi i z młodzieżą.
„Książę”. Niedziela, 14 maja, godz. 21:50. TVP Historia.
Film dokumentalny poświęcony sylwetce Adama Stefana Sapiehy – arcybiskupa krakowskiego, kardynała, faktycznego przywódcy narodu i Kościoła w Polsce podczas II wojny światowej, uznawanego przez papieża Jana Pawła II za osobistego patrona.
„GoodBye America”. Poniedziałek, 15 maja, godz. 20:35. TVP Historia.
Autorzy filmu próbują odpowiedź na pytanie, co się stało z miłością Rosjan do Ameryki.
Historia w Jedynce – „Ostatni naziści. Cz. 2. Najbardziej poszukiwani”. Poniedziałek, 15 maja, godz. 22:55. TVP1.
Dokument o nazistach, którzy po zakończeniu II wojny światowej uciekali zagranicę i próbowali uniknąć odpowiedzialności i kary za popełnione zbrodnie.
Polskie życiorysy – „Generał Polskich nadziei – Władysław Anders”. Cz. 1 w poniedziałek, 15 maja, godz. 23:10. Cz. 2. w środę, 17 maja, godz. 23:10. TVP Polonia.
Dwuczęściowy fabularyzowany film dokumentalny poświęcony wielkiemu patriocie, utalentowanemu strategowi, legendarnemu bohaterowi czasów wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej i emigracji londyńskiej.
Czy świat oszalał? – „Zielony książę”. Poniedziałek, 15 maja, godz. 23:50. TVP2.
Dokument o najstarszym synu głównego ideologa i jednego z założycieli palestyńskiego Hamasu, który pod wpływem traumatycznych przeżyć postanowił rozpocząć współpracę z izraelskim wywiadem.
„Faszyzm w kolorze”. Wtorek, 16 maja, godz. 20:30. TVP Historia.
Unikalne archiwalia z czasów rządów i upadku Duce, od 1919 do 1946 roku.
Świat bez fikcji – „Dorastając z Szekspirem”. Wtorek, 16 maja, godz. 22:55. TVP2.
Film dokumentalny o pracy nad nową inscenizacją Hamleta przygotowywaną w Anglii przez młodą, prężną grupę teatralną. Wszyscy jej członkowie mają zespół Downa.
Więcej niż fikcja – „Tropicalia”. Środa, 17 maja, godz. 20:25. TVP Kultura.
Dokumentalny portret brazylijskiego nurtu artystycznego Tropicalia rozwijającego się w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku.
Świat w Jedynce – „Życie zaczyna się po setce”. Środa, 17 maja, godz. 22:40. TVP1.
Film dokumentalny opowiadający historię 103-letniej Dagny Carlsson – najstarszej blogerki na świecie.
Dokument przed północą – „Wojna królewskich żon”. Czwartek, 18 maja, godz. 23:35.TVP1.
Film o kulisach abdykacji Edwarda VIII, która była początkiem kryzysu konstytucyjnego w Wielkiej Brytanii.
Świat bez tajemnic – „Niedokończony film”. Czwartek, 18 maja, godz. 01:05. TVP2.
W maju 1942 roku do warszawskiego getta przybyła ekipa filmowa Urzędu Propagandy III Rzeszy. Operatorzy pracowali przez miesiąc rejestrując sceny z życia ulicy. Zapis odnaleziony tuż po wojnie w archiwach filmowych nazistów przez lata uważano za prawdziwy portret życia w warszawskim getcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *