MediaTVPZapowiedzi TV

Dokument w TVP

„YouTube’owa rewolucja”, „Śmierć na receptę”, „Bitwa o Monte Cassino”, „Nowe imperium Putina”, „Ostatni naziści” i „Sugar Man” to znakomite filmy dokumentalne, które w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w TVP.

Fascynujący świat – „Ziemia. Podwodny świat”. Cz. 1. „Prolog”. Sobota, 20 maja, godz. 12:45. TVP1.

Dokumentalna seria przyrodnicza o podwodnym świecie naszej planety, która powstawała w głębinach Indopacyfiku, Morza Karaibskiego, Morza Czerwonego oraz w podziemnym, zatopionym świecie jaskiń półwyspu Jukatan.

„Bitwa o Monte Cassino”. Sobota, 20 maja, godz. 22:00. TVP Historia.

Film o genezie, przebiegu i następstwie bitwy o Monte Cassino ze szczególnym uwzględnieniem roli 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa.

Rodzinne oglądanie – „Narodziny zwierząt według Davida Attenborough – Pierwsze ssaki”. Niedziela, 21 maja, godz. 11:05. TVP2.

David Attenborough przedstawia trwający ponad 500 milionów lat proces rozwoju kręgowców, od zwierząt wodnych aż do powstania człowieka, ukazując kolejne rewolucyjne innowacje, które zapewniły ssakom aktualną całkowitą dominację środowiska ziemskiego.

BBC w Jedynce – „Planeta Ziemia. Sezon drugi. Pustynie”. Niedziela, 21 maja, godz. 12:55. TVP1.

Dokumentalny film przyrodniczy o pustyniach świata, które stają się coraz większe, bardziej gorące i bardziej suche. By na nich przetrwać, trzeba stosować wyjątkowe strategie.

„Czerwony guzik”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 20:35. TVP Historia.

Historia rosyjskiego podpułkownika, który uchronił świat przed globalną wojną nuklearną.

Polskie życiorysy – „Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:10. TVP Polonia.

Sentymentalna podróż Sylwestra Chęcińskiego z Lubomierza śladami bohaterów “Kochaj, albo rzuć” – ostatniej kultowej części trylogii.

Czy świat oszalał? – „Śmierć na receptę”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:55. TVP2.

Dokument przedstawia narastające problemy wynikające z nadmiernego i pochopnego przepisywania pacjentom środków psychoaktywnych, często niepoprzedzonego odpowiednim badaniem.

Historia w Jedynce – „Ostatni naziści”. Cz 3. „Dzieci rasy panów”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:55. TVP1.

Film dokumentalny o Nazistach, którzy po zakończeniu II wojny światowej uciekali zagranicę i próbowali uniknąć odpowiedzialności i kary za popełnione zbrodnie.

Świat bez fikcji – „YouTube’owa rewolucja”. Wtorek, 23 maja, godz. 22:55. TVP2.

Film o Youtube, który przez dziesięć lat funkcjonowania przyczynił się do gwałtownych przemian w światowej kulturze popularnej, znacząco zmieniając realia produkcji i dystrybucji filmów.

Więcej niż fikcja – „Sugar Man”. Środa, 24 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.

Film przedstawia historię życia piosenkarza Sixto Rodrigueza, któremu wróżono karierę większą niż osiągnął Bob Dylan. Twórczość tego amerykańskiego muzyka folkowego była mało znana w jego rodzinnych Stanach, ale niezwykle popularna w RPA.

Nasz Świat w Jedynce – „Nowe imperium Putina”. Środa, 24 maja, godz. 23:40. TVP1.

Zainteresowanie Rosją i polityką Władimira Putina wciąż rośnie i wzbudza żywe dyskusje. Zwłaszcza po serii ataków terrorystycznych w listopadzie 2015 we Francji oraz w obliczu narastającego zagrożenia ze strony tak zwanego Państwa Islamskiego.

Świat w dokumencie – „Era wąsów”. Czwartek, 25 maja, godz. 18:20. TVP Kultura.

Era wąsów to zabawna i nieco dziwaczna opowieść o wąsach, które są pretekstem do pokazania, czym jest współczesna męskość.

Dokument przed północą – „Skąd się biorą dzieci. Naprotechnologia”. Czwartek, 25 maja, godz. 23:35. TVP1.

Film o naprotechnologii – naturalnej metodzie wsparcia płodności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *