Drugi weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVP1 i TVP Sport

Czas na drugi weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/20. Tym razem zawodnicy udadzą się na północ. W sobotę i niedzielę czeka ich rywalizacja w Ruce koło Kuusamo. Transmisje w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji.

 

 

 

 

Ruka to miejsce nieodłącznie kojarzące się z pogodowymi problemami. W Finlandii odbyło się wiele loteryjnych konkursów. Wiele zostało przełożonych, a pięć skróconych do jednej serii. Większość skoczków miało kiedyś pecha do warunków na Rukatunturi. Przykładem może być Adam Małysz, który marsz po Kryształową Kulę 2006/07 zaczął od… 34. miejsca na wspomnianej skoczni.

Małysz to jeden z trzech Polaków, którzy stawali w Ruce na podium. Trzykrotnie zajmował drugie miejsce w zawodach. Przed rokiem dwa razy w czołowej trójce zmagania kończył Kamil Stoch. Był drugi w sobotę i trzeci w niedzielę. W pierwszym ze wspomnianych konkursów na najniższym stopniu „pudła” stanął Piotr Żyła.

Wiślanin znalazł się w kadrze na zawody w Finlandii, mimo groźnego upadku w konkursie w rodzinnym mieście. Michal Doleżal zdecydował też, że w zawodach wystąpią Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka.

Liderem Pucharu Świata po weekendzie na skoczni imienia Adama Małysza jest Daniel Andre Tande. Drugą pozycję zajmuje Słoweniec Anże Lanisek, a trzecią Stoch. W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzą Norwegowie, choć pierwszą „drużynówkę” zimy wygrali Austriacy. W Ruce odbęda się dwa konkursy indywidualne.

Puchar Świata w skokach. Gdzie oglądać?

Kiedy: sobota 30 listopada, niedziela 1 grudnia

Gdzie: TVP1, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna (sobota) i TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Godzina: w sobotę i niedzielę od 16:05

Komentują: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek

Studio: Maciej Kurzajewski

Goście: Łukasz Kruczek, Mateusz Leleń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *