MediaZapowiedzi TV

„Drunk History” i „Wataha” nominowane do nagród MISIE 2018

Program rozrywkowy ,,Drunk History” (emisja na antenie Comedy Central) oraz serial HBO „Wataha” nominowano do przyznawanych przez Popkulturową Akademię Wszystkiego nagród MISIE 2018.

 

„Drunk History” uzyskał nominację w kategorii: „Najlepsza bohaterka”. Jest nią Halina Szwarc, w rolę której wcieliła się Magdalena Koleśnik. Postać tę doceniono za – jak czytamy w uzasadnieniu – „inteligencję połączoną z urodą i wielkim poczuciem humoru, które przyczyniły się do rozpracowania hitlerowskiej tajemnicy”. Autorem scenariusza do tego odcinka jest Michał Wójcik.

Z kolei serial HBO „Wataha” do nagród MISIE 2018 nominowany jest w dwóch kategoriach: „Działo się” oraz „Najlepszy bohater”. W uzasadnieniu do pierwszej nominacji zwrócono uwagę na: „trzymającą w napięciu, aktualną, niebanalną i świetnie skonstruowaną fabułę, pełną mięsistych postaci i pięknych bieszczadzkich plenerów”.

Szansę na nagrodę w drugiej „Najlepszy bohater” ma Rebrow, którego gra Leszek Lichota.  Doceniono tę rolę za: „świetnie wykreowaną, wiarygodną i przejmującą postać twardziela z zasadami i za najlepszą brodę w tej części Europy od czasów Rumcajsa”.

Producentem wykonawczym „Drunk History” i „Watahy” jest ATM GRUPA. Ogłoszenie wyników 14 września w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *