"Dzieje Europy" na kanale Polsat Viasat History

20 sierpnia (poniedziałek) na antenie kanału Polsat Viasat History będzie miała premierę seria dokumentalna pt. Dzieje Europy. Program w układzie chronologicznym opowiada o historii kontynentu i jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych produkcji dokumentalnych zakupionych do tej pory przez Viasat World. Zachęcamy do skorzystania z dołączonych materiałów prasowych oraz zalinkowanych materiałów graficznych. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.
 

 
Dzieje Europy
Premiera: poniedziałek 20 sierpnia, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Story of Europe
Sześcioodcinkowy serial ukazujący dzieje Europy i analizujący różne rozdziały bogatej historii naszego kontynentu. Podróżujemy w czasie i przestrzeni: od początków i zalążków osadnictwa, poprzez ewolucję europejskiej kultury i religii, aż po historyczne odkrycia, technologię i politykę. Autorzy programu przyglądają się także współczesnej Europie i analizują różne wizje jej przyszłości. W tym programie poznamy różne aspekty niezwykłej historii Starego Kontynentu ukazane na tle historii świata. Wspaniałe zdjęcia, ważkie pytania i zaskakujące wnioski: wszystko to tworzy naprawdę porywający obraz Europy.

Dzieje Europy

 1. Kolebki EuropyNazwa Europy, kontynentu definiowanego raczej przez kulturę, niż geografię, pochodzi od imienia mitycznej królowej porwanej przez greckiego boga Zeusa. Później już wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…
 2. Między niebem a piekłemOd Średniowiecza chrześcijaństwo było głównym prądem decydującym o tożsamości Europy. Wiele wierzeń i idei kształtujących Europę — w tym także chrześcijaństwo — pochodziło jednak ze Wschodu.
 3. Światło i ciemnościW Średniowieczu Europę niszczyły wojny i głód. Renesans — zainspirowany tym wspólnym cierpieniem — ponownie odkrył sztukę i naukę, torując drogę nowoczesności.
 4. Europeizacja świataOd XV w. Europejczycy podbijali świat. Kolumb odkrył Amerykę, konkwistadorzy złupili Nowy Świat, a Europa przeżywała swój złoty wiek, bogacąc się dzięki swoim koloniom.
 5. Wiek rewolucjiW XVII w. standardy w Europie wyznaczała Francja. Jednak w 1848 r. Wiosna Ludów została krwawo stłumiona: okazało się, że jest za wcześnie na realizację europejskich marzeń o pokoju i wolności.
 6. Wojna i pokójEuropa dominowała na świecie — poprzez swój przemysł i kolonie — do 1914 r. Po 1945 r. wszystko leżało w gruzach: nowymi supermocarstwami walczącymi o dominację zostały USA i ZSRR.

 

One thought on “"Dzieje Europy" na kanale Polsat Viasat History

 • 22 stycznia 2019 at 08:55
  Permalink

  serial nakręcony przez niemców gdzie nie ma Polski a żydzi to siła przewodnia bez której nie byłoby cywilizacji europejskiej – TENDENCYJNA ŻENADA

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *