Internet & Gry - Reklama

Dziwne powiadomienie od Facebooka?

Wchodzisz w aplikację Facebooka i widzisz powiadomienie o konieczności potwierdzenia swoich kont? Na szczęście nie taki diabeł straszny jak go malują. Wyjaśniamy o co chodzi.

 

Zmiany w Meta

O tym, że produkty Marka Zuckerberga są w procesie zmian, wiemy nie od dziś. Już w zeszłym roku Facebook proponował nam rozpoczęcie płatnej subskrypcji w zamian za usunięcie reklam. To jednak nie koniec nowości, ponieważ już niebawem nastąpią kolejne aktualizacje.

Czego dotyczy nowy komunikat?

Powiadomienie o potwierdzeniu swoich kont dotyczy zmian, które pojawią się na Facebooku. Serwis wykorzysta informacje dostępne w Centrum Kont, by właściwie naliczać dodatkowe opłaty w ramach subskrypcji. “Do 1 marca 2024 r. początkowa subskrypcja obejmuje wszystkie połączone konta. Jednak od 1 marca 2024 r. za każde dodatkowe konto będzie pobierana dodatkowa opłata w wysokości 6 euro miesięcznie w internecie i 8 euro miesięcznie w systemach iOS i Android”informuje Meta.

 

foto. CyberRescue

Konsekwencje potwierdzenia kont

Nie ma powodu do obaw. Potwierdzenie nie wiąże się z automatycznym uruchomieniem subskrypcji – jest to tylko informacja dla Facebooka, w przypadku której potrzebują zatwierdzenia przez użytkownika. Mimo wszystko właściciele profili, na których dotąd była uruchomiona opłata, muszą pamiętać, że każde kolejne konto będzie zwiększało cenę abonamentu.

Zachowaj czujność

Wszystkie nowości stają się łatwą pożywką dla oszustów. Mogą powstawać kampanie phishingowe, które wykorzystując treść powiadomienia, będą próbowały wyłudzać dane lub pieniądze. Warto pamiętać, że komunikat na Facebooku, wymaga jedynie zatwierdzenia w aplikacji – bez podawania żadnych dodatkowych informacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *