Edyta Olszówka gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”

W najbliższą niedzielę gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż” w Polsat Cafe będzie Edyta Olszówka – wybitna aktorka Teatru Narodowego, która ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról – zarówno kinowych, telewizyjnych, jak i teatralnych. W programie opowie o samotnych podróżach w najdalsze zakątki świata, popularności, swoich lękach i o tym, jak radzi sobie w trudniejszych momentach swojego życia.

 

Aktorka od zawsze wiedziała, co chce w życiu robić i ma to szczęście, że praca, którą wykonuje jest jej pasją. Jednak zanim zaczęła stawiać swoje pierwsze aktorskie kroki w Polsce, wyjechała do Stanów:

Zaczęłam pracować w cleaning service – czyściłam domy w takich ekipach 5-6 osobowych. Była pani od odkurzacza, od mycia okien, to się wymieniało. Nie nudziłeś się. Czasami myłeś podłogi, czasami byłeś łazienkowym.

Aktorka opowie też o wolności, którą miała od dzieciństwa i cenie, którą za nią dziś płaci:

Miałam dużo samodzielności i wolności.(…) Tak samo teraz – decyduję się, że jadę do Ekwadoru, pakuję się w ciągu godziny i lecę. Ale ta wolność jest też przypłacona tym, czego nie mam – pewnym brakiem. Nie mam rodziny, czekających na mnie dzieci, ciepłej pomidorowej, domu, tego, że ktoś mnie przytuli i powie: nie przejmuj się, to jest tylko premiera.

Krzysztof Ibisz: Przejmujesz się tym, że ktoś mówi: ona tak żyje, jak chce, nikogo nie ma, ma ten swój dom, pracę?

Przejmuję się czasami, bo myślę, że jest to niesprawiedliwe. Myślę, że jest to przypłacone cierpieniem i łzami – ja to wiem, ale z boku to wygląda zupełnie inaczej.

Edyta opowie też o swojej pracy na teatralnych deskach. Czy po tylu latach nadal ma tremę, gdy wychodzi na scenę?

Zawsze mam tremę. Czuję, że za chwilę ucieknę. Trzęsą mi się nogi, próbuję złapać oddech. Jakbyś mnie zobaczył, nie uwierzyłbyś, że za chwilę wydobywam z siebie tyle słów.

Czego nauczyły ją podróże? Jakie kraje już zwiedziła? Co daje jej popularność? Odpowiedzi na te wszystkie pytania już w tę niedzielę – 28 października o 15:00 w programie „Demakijaż” na antenie Polsat Cafe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *