MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

“Efekt Domina”: Dzieci ulicy

Senegal to kraj położony w zachodniej Afryce, w którym 95% mieszkańców wyznaje islam. Powszechną praktyką w tym państwie jest wysyłanie najmłodszych do szkół religijnych zwanych daaras. Jak wygląda ich rzeczywistość? Dominika Kulczyk odwiedzi organizację Maison de la Gare, która pomaga bezdomnym i pokrzywdzonym dzieciom.

 

 

 

 

W daaras, dzieci pod opieką marabutów, czyli nauczycieli, uczą się Koranu. Niestety, nie we wszystkich placówkach panują warunki odpowiednie do kształcenia się i rozwoju. Bardzo wiele szkół nie funkcjonuje legalnie, a uczęszczający do nich uczniowie często pochodzącą z wyjątkowo biednych rodzin. Zmuszani są do żebrania i niewolniczej pracy dla swoich „nauczycieli”. Ich codziennością jest bicie, poniżanie i wyzysk. Często uciekają i trafiają na ulice, ponieważ nie udaje im się zebrać dziennej sumy, której wymagają od nich marabuci.

Są organizacje, którym los najmłodszych nie jest obojętny. Taką instytucją jest Maison de la Gare. To miejsce, w którym chłopcy mogą odpocząć, umyć się, zrobić pranie, pobawić się, a nawet nauczyć obsługi komputera. Zostało założone przez Issę Kouyate. Mężczyzna pomaga dzieciom od 12 lat. W tym odcinku „Efektu Domina” razem z Dominiką Kulczyk będzie szukać dzieci, którzy nie zebrawszy odpowiedniej sumy dla marabuta, zmuszone są do spania na ulicach senegalskiego miasta Saint-Louis.

Premiera czwartego odcinka „Efektu Domina” już w niedzielę 29 marca o godz. 11:30 w TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *