„Efekt Domina”: Głos Kibery w TVN

Kenia. Dzielnica Kibera w stolicy tego kraju to jeden z największych slumsów na świecie. Mieszkańcy codziennie toczą tu bezwzględną walkę o przetrwanie. Większość rodzin żyje bez dostępu do wody i sanitariatów, a elektryczność jest luksusem. Po zmroku jest tu śmiertelnie niebezpiecznie, szczególnie dla dziewczynek i kobiet.

 

Mike Wamaya od dziecka mierzył się z brutalną rzeczywistością związaną z życiem w slumsach Nairobi. Pomogła mu wielka pasja, która sprawiła, że z chłopaka pracującego jako mechanik samochodowy, został zawodowym tancerzem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął coś, co wydawało się zwyczajnie niemożliwe. Został jednym z najlepszych nauczycieli baletu na świecie.

Dzisiaj dzieli się swoimi umiejętnościami z dziećmi w Kenii. Powrócił do rodzinnego miasta, aby realizować Project Elimu. Jego głównym celem jest uczynienie z baletu narzędzia do walki o wolność dla najmłodszych. W realizacji tej misji wspiera go Dominika Kulczyk. W Kiberze, założycielka rodzinnej organizacji pomocowej Kulczyk Foundation, bierze udział w niezwykłym wydarzeniu – przedstawieniu baletowym w slumsach Nairobi. Na prowizorycznej scenie wystąpi ponad 100 małych tancerzy. Kenijskie dzieci właśnie w tańcu odnajdują radość życia, nabywają pewności siebie i widzą szansę na realizację swoich marzeń.

Ten emocjonujący spektakl można będzie zobaczyć w programie „Efekt Domina” w niedzielę 17 marca o godz. 11:00 w telewizji TVN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *