Liga Mistrzów: Manchester United – FC Barcelona w TVP2 i TVP Sport

Który mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów pokaże Telewizja Polska 10 kwietnia? Już poinformował o tym dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Do wyboru mieliśmy dwa środowe spotkania: Ajaksu z Juventusem i Manchesteru United z Barceloną. Wybraliśmy dla Państwa starcie na Old Trafford.

Choć na pierwszy rzut oka faworytem tej konfrontacji będą piłkarze Ernesto Valverde, to już w poprzedniej rundzie Manchester pokazał, że nie należy go lekceważyć. Piłkarze z Old Trafford nie byli faworytem w potyczce z Paris Saint-Germain, a na domiar złego w pierwszym meczu przegrali u siebie 0:2. W rewanżu zdołali jednak odrobić straty, strzelili aż trzy gole i sensacyjnie awansowali do ćwierćfinału.

Znacznie lżejsza przeprawa czekała Katalończyków, choć i oni mierzyli się z francuskim przeciwnikiem. Po 90 minutach rywalizacji ostateczny rezultat był wciąż sprawą otwartą, bowiem w Lyonie padł remis 0:0. Hiszpanie nie pozostawili jednak przeciwnikom złudzeń i zwyciężyli na Camp Nou 5:1. Tym samym bez większego wysiłku przebrnęli tę fazę.

Teraz pogromcy francuskich drużyn zmierzą się bezpośrednio ze sobą. Ostatni raz taka potyczka miała miejsce w maju 2011 roku. Wówczas, w finale Champions League rozgrywanym w Londynie, lepsi okazali się piłkarze Barcy, którzy po golach Pedro, Leo Messiego i Davida Villi zwyciężyli 3:1. Na ostatnim etapie walki o najważniejsze trofeum europejskie Duma Katalonii okazała się lepsza również dwa lata wcześniej, w Rzymie (2:0).

Szkoleniowiec Manchesteru ma jednak dobre wspomnienia związane z Camp Nou. To przecież na stadionie w Barcelonie doszło do jednego z najbardziej dramatycznych finałów tych rozgrywek w historii. W 1999 roku Czerwone Diabły do 91. minuty przegrywały 0:1 z Bayernem i dopiero dzięki dwóm trafieniom w samej końcówce (w tym jedna Ole Gunnara Solskjaera) pokonali Bayern.

Transmisja pierwszego starcia z Old Trafford 10 kwietnia w TVP2, TVP SPORT, tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej