„Efekt Domina” – Podniebne Królestwo w TVN

Lesotho to niewielki kraj otoczony granicami Republiki Południowej Afryki. Przez przyjezdnych nazywany jest „podniebnym królestwem,” gdyż cały leży na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Niestety dla zdecydowanej większości mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, z rajem nie ma nic wspólnego. W niedzielnym odcinku Dominika Kulczyk wesprze organizację SOS Children’s Villages Lesotho, która niesie pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom, zapewniając im schronienie oraz opiekę.

 

Ponad połowa populacji Lesotho żyje poniżej granicy ubóstwa. Brak pracy i perspektyw zmusza mieszkańców do szukania źródła utrzymania w RPA, co często wiąże się z porzuceniem swych rodzin. Co więcej, ten kraj ma drugi najwyższy na świecie wskaźnik zakażeń wirusem HIV. Szacuje się, że zainfekowany jest co czwarty dorosły mieszkaniec. Masowa emigracja i epidemia HIV/AIDS przekładają się na wysoką liczbę osieroconych dzieci, które zamiast uczęszczać do szkoły, zmuszone są pracować na swoje utrzymanie.

Dominika Kulczyk na miejscu wspiera organizację SOS Children’s Villages Lesotho. W Quthing spotka podopiecznych Programu Umacniania Rodziny, który pomaga rodzinom opiekującym się dziećmi osieroconymi albo zagrożonymi porzuceniem.  „Dzieci cierpią najbardziej. Ich rozwój emocjonalny, społeczny, psychiczny, edukacja, ich zdrowie – to wszystko jest bardzo zaburzone. Dlatego staramy się objąć opieką jak najwięcej dzieci i zmienić ich życie.” – wyjaśnia Mathe Moshebi, pracownik terenowy SOS Children’s Villages Lesotho.

„Efekt Domina” – Podniebne Królestwo 24 marca o godz. 11:00 w TVN


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *