Sport w TVTVP

Eliminacje Euro 2020: Polska – Łotwa w TVP1 i TVP Sport

Polacy będą zdecydowanymi faworytami spotkania z Łotwą. Obie drużyny były w ostatnich latach na zupełnie odmiennych biegunach. Biało-czerwoni za kadencji Adama Nawałki nie mieli problemów z kwalifikowaniem się do turniejów mistrzowskich.

 

Łotysze oglądali je w telewizji. W eliminacjach mistrzostw świata 2018 wyprzedzili tylko Andorę, ulegając między innymi Wyspom Owczym, Węgrom, Szwajcarom i Portugalii.

Słabe wyniki osiągane przez reprezentację sprawiły, że doszło do zmiany selekcjonera. Został nim 49-letni Slavisa Stojanović. Słoweniec prowadził w swojej karierze między innymi Crvenę zvezdę Belgrad, Levskiego Sofia i Changchun Yatai. Co ciekawe w tym pierwszym klubie zastąpił… Ricardo Sa Pinto. Przez rok był też odpowiedzialny za kadrę Słowenii. Po 14 miesiącach zrezygnował z tej funkcji.

Biało-czerwoni zmierzą się na PGE Narodowym z dobrymi znajomymi. Stojanović powołał czterech zawodników, którzy na co dzień grają w naszym kraju. Są to Pavels Steinbors (Arka Gdynia), Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalika) i Valerijs Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała). W kadrze znaleźli się również znani z gry w Lotto Ekstraklasie Deniss Rakels, Vladislavs Gabovs i Aleksejs Visnakovs.

W dotychczas rozegranych spotkaniach między obiema reprezentacjami osiem razy wygrywali Polacy, dwa razy padł remis, a dwukrotnie zwyciężali Łotysze. Po raz ostatni obie jedenastki o punkty spotkały się w eliminacjach Euro 2004. W Warszawie sensacyjnie wygrali przyjezdni po golu Jurisa Laizansa. To starcie było jedną z przyczyn rezygnacji ze stanowiska selekcjonera Zbigniewa Bońka.

Rewanż udał się zespołowi Pawła Janasa, który wygrał 2:0. Bramki zdobywali Mirosław Szymkowiak i Tomasz Kłos.

Polska – Łotwa
Eliminacje Euro 2020, Warszawa
Data: 24 marca (niedziela)
Początek meczu: godz. 20.45
Początek transmisji: godz. 18.05
Gdzie oglądać? TVP1 (od 20.35), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja
Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow
Prowadzący studio: Jacek Kurowski
Goście: Tomasz Kłos, Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Robert Podoliński
Reporterzy: Rafał Patyra, Mariusz Jankowski, Sylwia Dekiert, Aleksander Roj, Radosław Przybysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *