Listopad na kanale SundanceTV

W listopadzie kanał SundanceTV zaprasza na kolejną dawkę niecodziennych wrażeń filmowych. W każdy czwartek miesiąca o 22:00 zapraszamy na cykl „Brytyjski sezon dramatyczny”, a w nim na cztery wyjątkowe produkcje fabularne. W nadchodzącym miesiącu SundanceTV wyemituje także kilka fascynujących premier.

 

W ramach listopadowego cyklu na antenie pojawi się selekcja poruszających brytyjskich dramatów: „London Road” – historia miasteczka zmagającego się z wymykającym się spod kontroli problemem prostytucji; „Sexy Beast” opowiadający o perypetiach gangstera na emeryturze zmuszonego do powrotu na przestępczą drogę; „Close my eyes” o zakazanym i skomplikowanym uczuciu rodzącym się między dwojgiem rodzeństwa; czy film „Orkiestra” ukazujący siłę wspólnoty małej górniczej osady, która w obliczu przeciwności losu czerpie motywację do działania z łączącej ich pasji do muzyki.

W tym samym miesiącu SundanceTV zaprasza także na kilka premier, w tym: przejmujący dramat „Uczeń” o charyzmatycznym przywódcy zamkniętej społeczności, który pomaga biednym samotnym matkom, w zamian szkoląc ich dzieci do bycia płatnymi zabójcami; oraz film dokumentalny „Trumphobia” będący dogłębną analizą sytuacji politycznej i społecznej w Ameryce rządzonej przez Donalda Trumpa.

Na listopadowe premiery na kanale SundanceTV zapraszamy 3 i 29 listopada, z kolei na cykl „Brytyjski sezon dramatyczny” od 4 listopada.

BRYTYJSKI SEZON DRAMATYCZNY

London Road (2016)

4 listopada o 22:00 PREMIERA

„London Road” dokumentuje wydarzenia, które miały miejsce w hrabstwie Suffolk w 2006 roku, kiedy to spokojnym i sielskim miasteczkiem Ipswich wstrząsnęła wiadomość o odkryciu ciał pięciu kobiet. Mieszkańcy London Road od lat zmagali się z problemem prostytucji na ich ulicy. Film śledzi losy społeczności, która znalazła się w epicentrum tragicznych wydarzeń, opisując je słowami ich uczestników. Film opowiada poruszającą historię zwykłych ludzi, którzy jednoczą się w najcięższych doświadczeniach.

Tytuł: London Road
Reżyseria: Rufus Norris
Występują: Olivia Colman, Tom Hardy, Clare Burt, Rosalie Craig, Anita Dobson

Sexy beast (2000)

11 listopada o 22:00

Po czasie spędzonym w więzieniu, gangster Gal Dove rezygnuje z przestępczego fachu. Wraz
z ukochaną żoną udaje się na emeryturę do rajskiej willi w Hiszpanii. Idylla zostaje zburzona przez przybycie jego nemezis – gangstera Dona Logana. Chce on namówić Gala do powrotu do Londynu
i dokonania ostatniego skoku. Zdesperowany, by nie stracić swojego magicznego życia, Dove zostaje wciągnięty w szokujące i wybuchowe starcie charakterów z Loganem. By chronić kobietę, którą kocha, bierze udział w sensacyjnym podwodnym skoku, ryzykując wszystko, co ma.

Tytuł: Sexy Beast
Reżyseria: Jonathan Glazer
Występują: Ray Winstone, Ben Kingsley, Ian McShane, Amanda Redman

Close my eyes (1991)

18 listopada o 22:00 PREMIERA

Richard i Natalie są rodzeństwem, które nigdy nie było sobie bliskie. Jednak podczas długiego, gorącego lata w Londynie ich drogi ponownie się krzyżują. Natalie mieszka w wielkim domu ze swoim bogatym i ekscentrycznym mężem Sinclairem, a Richard rozpoczyna nową pracę. Oboje szukają ucieczki od trosk i presji życia i jakaś siła nieodparcie ich do siebie przyciąga. Przytłoczeni wzajemną miłością, walczą z uzależnieniem, nie chcąc ranić otaczających ich ludzi, a mimo to nie potrafią się rozstać…

Tytuł: Close my eyes
Reżyseria: Stephen Poliakoff
Występują: Alan Rickman, Clive Owen i Saskia Reeves

Orkiestra (1996)

25 listopada o 22:00

Po zamknięciu kopalni, która była głównym miejscem pracy dla mieszkańców małego górniczego miasteczka, muszą oni walczyć o przetrwanie. Osobiste i społeczne dramaty odsłaniają niezwykłą wytrzymałość ludzi i instynkt przetrwania, który podtrzymuje ich na duchu w obliczu przeciwności losu.

Tytuł: Orkiestra (Brassed off)
Reżyseria: Mark Herman
Występują: Pete Postlethwaite, Tara Fitzgerald, Ewan McGregor

PREMIERY

Uczeń (2015)

3 listopada o 22:00

Alexander jest jak każde inne dziecko: wesoły, ciekawski i naiwny. Jest również wyszkolonym zabójcą. Wychowany w ukrytym raju, chłopiec dorastał patrząc na świat oczami swojego ojca, Gregoriego. W miarę jak Alexander zaczyna myśleć samodzielnie, skrywane dotąd lęki nabierają kształtu, a idylliczny świat stworzony przez opiekuna zaczyna ujawniać swoje sekrety.

Tytuł: Uczeń (Partisan)
Reżyseria: Ariel Kleiman
Występują: Vincent Cassel, Nigel Barber, Jeremy Chabriel, Florence Mezzara

Trumphobia (2020)

29 listopada o 22:00

Prowokacyjna i fascynująca analiza współczesnej Ameryki, pełnej podziałów polityki Trumpa i roli mediów w napiętym politycznym krajobrazie.

Nienawiść, strach i kontrowersje. Rewolucja, odrodzenie i ponowne wyzwolenie. Wszystkich tych słów używano, by opisać prezydenturę Donalda Trumpa. Przedstawiona z perspektywy zwykłych obywateli, niezwykła analiza współczesnej Ameryki próbuje oddzielić fake news od faktów, w bardzo trudnym i wymagającym klimacie politycznym i społecznym.

Tytuł: Trumphobia
Reżyseria: Carolina Sosa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *