El. Euro kobiet: Czechy – Polska w TVP Sport

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wznawia po półrocznej przerwie eliminacje mistrzostw Europy. Przed biało-czerwonymi dwa bardzo ważne spotkania z tym samym rywalem. I to bez największej gwiazdy zespołu. Transmisja meczu Czechy – Polska w piątek w TVP Sport. Na żywo także online w TVPSPORT.PL.

 

Kobieca reprezentacja Polski udanie rozpoczęła eliminacje mistrzostw Europy 2022. Na inaugurację niespodziewanie zremisowała z faworyzowanymi Hiszpankami. W marcu pokonała po 5:0 Mołdawianki oraz Azerki.

Dzięki temu po trzech meczach jest liderem grupy D. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego. Punkt do tych dwóch ekip tracą Czeszki, które będą właśnie najbliższym rywalem zespołu prowadzonego przez Miłosza Stępińskiego.

Selekcjoner reprezentacji Polski ma problemy przed najbliższym dwumeczem. Z powodu poważnego urazu już do końca eliminacji nie zagra liderka drużyny Ewa Pajor. Zabraknie także Dżesiki Jaszek.

– Ewa jest dla naszej drużyny bardzo ważnym ogniwem. Jest tym, kim Lewandowski dla męskiej kadry i wiele elementów realizujemy pod nią. Teraz zagra inna osoba. Taktyki jako takiej zmieniać jednak nie będęzapowiedział Stępiński w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Czeszki z Hiszpankami przegrały u siebie aż 1:5. Trener Polek powiedział portalowi laczynaspilka.pl, że celem minimum na dwa mecze z tymi przeciwniczkami są trzy punkty. Inaczej szanse na awans do turnieju finałowego mogą znacznie zmaleć.

– Zespół Czech jest budowany według bardzo czytelnego modelu, który funkcjonuje także w innych, będących w drugim koszyku, reprezentacjach. To są drużyny, które bazują na dużej sile fizycznej i na zawodniczkach, które są wysokie. Nie są może fenomenalne technicznie, ale potrafią dobrze grać w piłkę i przede wszystkim wykorzystywać swoją siłę fizyczną
ocenił.

Z powodu koronawirusa zostały przełożone trzy mecze Polek. Przez pandemię same mistrzostwa Europy zostały przeniesione na 2022 rok.

Nasza reprezentacja zagra jeszcze w tych eliminacjach w październiku z Azerbejdżanem i Mołdawią oraz w grudniu z Hiszpanią. Bezpośredni awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze ekipy z drugich miejsc. Chociaż jak wyjawił Stępiński, UEFA myśli o odwołaniu baraży. Wtedy ME zostaną powiększone o wszystkie drużyny z drugich pozycji w eliminacjach.

Piątkowy mecz w czeskim Chomutowie zaplanowano na godz. 18:15. Początek transmisji na żywo w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej o 17:50. Spotkanie skomentuje Michał Zawacki.

Do rewanżu dojdzie we wtorek 22 września w Bielsku-Białej. Transmisja również w Telewizji Polskiej.

El. ME 2022 kobiet: Czechy – Polska (szczegóły transmisji)

Kiedy: piątek 18 września o godz. 18:15

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna od 17:50

Kto skomentuje: Michał Zawacki

Prowadzący studio: Mariusz Jankowski

El. ME 2022 kobiet: Polska – Czechy (szczegóły transmisji)

Kiedy: wtorek 22 września o godz. 18:00

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna od 17:30

Kto skomentuje: Szymon Borczuch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *