El. Euro w futsal Norwegia – Polska w TVP Sport

Reprezentacja Polski od remisu i porażki z obrońcą tytułu rozpoczęła zmagania w grupie 8 eliminacji mistrzostw Europy w futsalu. W najbliższych dniach biało-czerwoni rozegrają kolejne dwa spotkania.

 

Reprezentacja Polski w futsalu po przebrnięciu pierwszej fazy eliminacji (zwycięstwa nad Grecją, Szwecją i Maltą) w wyniku losowania znalazła się w grupie 8.

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane na przełomie stycznia i Lutego przyszłego roku w Holandii. Awans wywalczą zwycięzcy grup oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny z tych pozycji zagrają o grę w ME w barażu.

Polacy pierwsze mecze rozegrali przed kilkoma tygodniami. Ich rywalami byli obecni mistrzowie Europy Portugalczycy. Na wyjeździe biało-czerwoni sprawili dużą niespodziankę, a mogli sprawić jeszcze większą. Prowadzili po golach Arkadiusza Szczypczyńskiego i Mikołaja Zastawnika, ale faworyci zdołali wyrównać.

Kilka dni później w Łodzi zespół prowadzony przez Błażeja Korczyńskiego nie potrafił już tego powtórzyć, przegrywając 0:3 z jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Teraz przed biało-czerwonymi dwumecz w Atlas Arenie z Norwegią. Reprezentacją, która jest niżej sklasyfikowana w rankingu UEFA. Będą to pierwsze spotkania Skandynawów w grupie. Zostali ukarani dwoma walkowerami 0:5 za to, że nie przylecieli do Czech na mecze z naszymi południowymi sąsiadami.

Norwegia vs. Polska. Eliminacje mistrzostw Europy 2022. Szczegóły transmisji

O której mecz: piątek, 5 marca o godzinie 13:50

Transmisja: 13:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *