El. Ligi Konferencji: F91 Dudelange – Lech Poznań w TVP Sport

Mistrz Polski jest o krok od wejścia do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. Podobnie jak grający o nią także Raków Częstochowa, przełożył ostatnie spotkanie ligowe, by skupić się wyłącznie na czwartkowym starciu “o wszystko”.

Lech Poznań jest coraz bliżej gry w grupie w Europie po roku przerwy, ale swoją grą nie wzbudza euforii kibiców. Po odpadnięciu z kwalifikacji do Ligi Mistrzów, najpierw wyeliminował Dinamo Batumi, a potem z bólami okazał się lepszy od Vikingura Reykjavik. Islandczycy w rewanżu w Poznaniu strzelając gola tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego doprowadzili do dogrywki, co uznano za kolejną dużą wpadkę Kolejorza. Na szczęście piłkarze Johna van den Broma wygrali po dodatkowych 30 minutach 4:1.

Rywalem o fazę grupową LKE jest kolejny dobry znajomy Legii. F91 Dudelange pozbawiło szans stołeczną drużynę na grę w Lidze Europy w 2018 roku. Mistrz Luksemburga znów mógł zagrać w tych rozgrywkach, ale przegrał w dwumeczu z Malmoe FF (2:2 i 0:3).

W pierwszym spotkaniu Kolejorz wygrał u siebie 2:0 po golach Kristoffera Velde oraz Mikaela Ishaka. Z boiska usunięty za bezpośrednią czerwoną kartkę został w końcówce Antonio Milić. I bez niego mistrz Polski zagra w rewanżu. Kiedy mecz?

El. Ligi Konferencji 2022/23. F91 Dudelange – Lech Poznań. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: czwartek, 25 sierpnia o godzinie 20:30

O której i gdzie transmisja: 20:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnejSmart TV i HBB TV

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Michał Żewłakow

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście/eksperci: Sebastian Mila, Kazimierz Węgrzyn

Reporter: Patryk Ganiek (Luksemburg), Hubert Bugaj, Jan Sławiński (Warszawa)