El. Ligi Konferencji: Lech Poznań – Dinamo Batumi w 2. rundzie w TVP

Po raz szósty z rzędu mistrz Polski nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Lech Poznań na pierwszej rundzie zakończył udział w eliminacjach Champions League. Odpadnięcie w tej fazie oznacza, że Kolejorz będzie występował teraz w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. W środę poznał rywala. Znamy już także dokładne terminy meczów. Transmisja pierwszego na żywo w TVP.

Po zwycięstwie 1:0 w Poznaniu, zwycięzcy ostatniego sezonu PKO Ekstraklasy znakomicie zaczęli rewanż z Karabachem Agdam. Już w pierwszej minucie gola strzelił Kristoffer Velde. Do przerwy gospodarze odrobili straty, a w drugiej połowie zdobyli jeszcze trzy bramki i wygrali 5:1. Bardzo słaby występ zaliczył nowy bramkarz mistrza Polski Artur Rudko. Sędziowie popełnili też kilka poważnych błędów, m.in. uznając trzeciego gola dla rywali mimo spalonego.

Porażka w dwumeczu nie oznacza oczywiście pożegnania z europejskimi pucharami w tym sezonie. Lech będzie grał teraz w eliminacjach Ligi Konferencji. Rywalizację rozpocznie od drugiej rundy.

Z kim zagra? Tego dowiedzieliśmy się dzień później. Slovan Bratysława dzięki dwóm bramkom w końcówce dogrywki pokonał 2:1 Dinamo Batumi w el. LM. I to właśnie mistrz Gruzji będzie kolejnym rywalem Kolejorza.

Niepowodzenie Lecha oznacza, że najprawdopodobniej w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji wystąpią wszyscy nasi czterej pucharowicze. Na pewno Raków Częstochowa będzie rywalizował z FK Astana. Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk są blisko awansu po zwycięstwach 4:1 u siebie. Ich ewentualnymi rywalami są odpowiednio Broendby Kopenhaga oraz Rapid Wiedeń.

Kiedy mecze Lecha? Spotkania 2. rundy rozegra w czwartki 21 oraz 28 lipca. Zespół Johna van den Broma najpierw wystąpi przed własną publicznością. Początek pierwszej potyczki z Dinamem o godzinie 18:00. Transmisja w TVP. Rewanż tydzień później o 19:00