El. Ligi Konferencji: Lech Poznań – F91 Dudelange w TVP Sport

Mistrz Polski w sezonie 2022/23 radzi sobie fatalnie w PKO Ekstraklasie. Teraz przychodzi pora na grę w kluczowej fazie el. Ligi Konferencji.

Lech Poznań jest w sportowym kryzysie, szczególnie gdy spojrzymy na to, że nie wygrał jeszcze meczu w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. W porównaniu z mającym jedną porażkę na koncie Rakowem, radzi sobie zdecydowanie źle. A mimo to jest o dwa mecze od fazy grupowej Ligi Konferencji.

Lech po niepowodzeniu w walce o Ligę Mistrzów, pewnie wyeliminował Dinamo Batumi w el. LKE. Wydawało się, że trafił lepiej od wicemistrza w kolejnej fazie. To jednak islandzki Vikingur Reykjavik jednak wygrał pierwsze spotkanie. Przegrał co prawda w rewanżu, natomiast Kolejorz mógł załatwić sprawę awansu już po 90 minutach, a przez swoją nieskuteczność doprowadził do dogrywki. Nastroje w Wielkopolsce nie są najlepsze.

Kolejorz po raz kolejny zagrał poniżej oczekiwań. Musi zaprezentować się dużo lepiej. Zespół Johna van den Broma o awans zawalczy… z luksemburskim F91 Dudelange, które już w 2018 roku zatrzymało Legię Warszawa w walce o Ligę Europy.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 18 sierpnia o godzinie 20:30 w Poznaniu. Transmisja meczu w TVP oraz online. Pokażemy na naszych antenach także rewanżowe starcie, które zaplanowano na czwartek 25 sierpnia. Ligowe emocje z udziałem poznańskiej ekipy zapowiadamy z kolei na 31 sierpnia. Na ten właśnie dzień przeniesiono na wniosek mistrza kraju mecz z Lechią Gdańsk. Transmisja również w Telewizji Polskiej.

El. Ligi Konferencji 2022/23. Lech Poznań – F91 Dudelange. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: czwartek, 18 sierpnia o godzinie 20:30

O której i gdzie transmisja: 20:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Michał Żewłakow

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci: Jarosław Bieniuk, Jakub Wawrzyniak (Warszawa)

Reporter: Patryk Ganiek (Poznań), Aleksander Roj, Jan Sławiński (Warszawa)