Polsat BOXSport w TV

El. MŚ 2022 na kanałach sportowych Polsatu

Od piątku do wtorku zaplanowano w Europie kolejne spotkania eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022. Duże szanse na zapewnienie sobie awansu ma Dania. Blisko są też Niemcy i Anglia, która gra w grupie z Polską. Biało-czerwonych czekają mecze z San Marino i Albanią.

 

Dania jest jedyną drużyną, która może się pochwalić kompletem sześciu zwycięstw w sześciu dotychczasowych meczach. Co więcej nie straciła jeszcze nawet jednej bramki, a rywalom wbiła 22. W efekcie Dania prowadzi w tabeli grupy F z siedmioma punktami przewagi nad Szkocją i ośmioma nad Izraelem. Jeśli po dwóch najbliższych kolejkach nadal będzie miała co najmniej siedem punktów więcej od drugiej ekipy, to awans na mundial stanie się faktem.

Podopieczni trenera Kaspera Hjulmanda w sobotę zagrają na wyjeździe z zamykającą zestawienie Mołdawią, a we wtorek podejmą Austrię. Szkocję czekają mecze z Izraelem, który zmierzy się także z Mołdawią, oraz z Wyspami Owczymi.

W grupie J Niemcy mają o cztery punkty więcej od Armenii i pięć od Rumunii. W ich przypadku do awansu także jest potrzebne siedem punktów przewagi nad drugą lokatą. W piątek podejmą Rumunię, a w poniedziałek czeka ich mecz w Macedonii Północnej. Jeśli wygrają oba spotkania, a Armenia przegra z Islandią lub Rumunią (oba mecze na wyjazdach), ewentualnie zanotuje dwa remisy, to Niemcy także będą już pewni występu na mundialu w Katarze.

W podobnej sytuacji jest Anglia, ale “Wyspiarzom” trudniej liczyć na korzystne wyniki innych spotkań. Podopieczni trenera Garetha Southgate’a mają cztery punkty przewagi nad Albanią i pięć nad Polską. Anglicy oprócz wygranych w sobotę z Andorą na wyjeździe i we wtorek z Węgrami u siebie potrzebują, aby Albania w meczach z Węgrami (wyjazd) i Polską (u siebie) nie zdobyła więcej niż trzy punkty oraz aby biało-czerwoni nie powiększyli swojego dorobku o więcej niż cztery punkty.

Polacy zanim pojadą do Tirany podejmą w sobotę w Warszawie San Marino. Piłkarze trenera Paulo Sousy wygrywając oba spotkania opóźnią świętowanie Anglików, ale na ich wyprzedzenie w tabeli mają w zasadzie szanse tylko teoretyczne.

“Mamy wciąż dużo możliwości, aby rosnąć jako drużyna, być bardziej jednolitym i konsekwentnym zespołem. Mieliśmy trudne chwile, ale mentalność w tej chwili jest bardzo dobra. Nasza sytuacja w grupie? Chcę, żeby moi piłkarze skupiali się na każdym kolejnym spotkaniu. Mają myśleć teraz o meczu z San Marino, potem z Albanią, a następnie o listopadowych spotkaniach. Wówczas zobaczymy, gdzie jesteśmy”powiedział portugalski szkoleniowiec.

Drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca, o prawo gry na mundialu będą walczyły w dwustopniowych barażach.

W nadchodzącym okienku eliminacyjnym próżno szukać szlagierowo zapowiadających się spotkań. Na boiska w ogóle nie wybiegną reprezentacje Francji, Włoch, Belgii oraz Hiszpanii, bo rywalizują w turnieju finałowym Ligi Narodów. W pierwszym półfinale Hiszpania pokonała Włochy 2:1. W czwartek Francja zagra z Belgią. Mecz o 3. miejsce i finał zaplanowano na niedzielę.

Plan transmisji el. MŚ 2022:

Piątek

Studio, godz. 19:00  Polsat Sport Premium 1

Niemcy – Rumunia, godz. 20:45  Polsat Sport News

Czechy – Walia, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 1

Łotwa – Holandia, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 2

Rosja – Słowacja, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 3

Turcja – Norwegia, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 4

Sobota

Studio, godz. 18:00  Polsat Sport Premium 1

Litwa – Bułgaria, godz. 15:00  Polsat Sport Extra

Szwecja – Kosowo, godz. 18:00 Polsat Sport Extra

Szkocja – Izrael, godz. 18:00  Polsat Sport Premium 2

Polska – San Marino, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 1

Węgry – Albania, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 2

Andora – Anglia, godz. 20:45  Polsat Sport Premium 3

Szwajcaria – Irlandia Północna  Polsat Sport Premium 4

Luksemburg – Serbia  Polsat Sport Premium 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *