"Elektryczni" od 6 września w Fokus TV (wideo)

Oryginalna produkcja Telewizji Fokus TV, która ukaże prawdziwe historie pracowników jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce. Partnerem strategicznym „Elektrycznych” jest firma Tauron Polska Energia SA.
 

 
Prądu nie widać. Telewizja FOKUS TV pokaże więc tych, którzy są odpowiedzialni za jego wytwarzanie i dostarczanie do naszych domów w każdych warunkach. Problemów, jakie napotykają każdego dnia, jest wiele. Choć ludzie starają się być niezawodni – technika i natura bywają kapryśne. Wtedy, z pełną mocą, wkraczają Elektryczni.
Na co dzień ludzie nie zastanawiają się skąd pochodzi prąd, dzięki któremu wiodą dziś komfortowe życie i są w stałym kontakcie z bliskimi. Dlatego Telewizja FOKUS TV pokaże kulisy pracy największych elektrowniich technologię a przede wszystkim ludzi.

Elektromonterzy i energetycy w akcji

Kamery zarejestrowały elektromonterów i energetyków firmy TAURON przy pracy. Ryzykowne akcje naprawcze z ich udziałem to wyjątkowy pokaz ludzkiej siłydeterminacjipasji i umiejętności. Emocjonująca walka z czasem, nerwami i często niesprzyjającą pogodą to pokazanie ludzi, których na co dzień nie widać. Codzienność polskiego energetyka, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych czy zarządzanie gigantyczną elektrownią – to niektóre wątki z życia tych, którzy działają w symbiozie z naturą, aby społeczeństwo mogło toczyć normalne życie. Bohaterowie odcinków zostali dobrani w pary metodą „mentor – uczeń”, co gwarantuje mnóstwo ciekawych dialogów i mocną rozrywkę.
Autorzy Elektrycznych  dokumentowali pracę trzech oddziałów: SzczawnicyChorzowa i Gliwic oraz byli na budowie nowej elektrowni o mocy 910 MW w Jaworznie, która będzie zasilać 2,5 mln gospodarstw domowych. Serial pokaże również walory przyrodnicze południa Polski oraz to, jak zmienia się rodzima energetyka, by w sposób bezpieczny i przyjazny środowisku dostarczać energię do naszych domów.
Serial dokumentalny Elektryczni powstał po to, aby uświadomić ludziom, że w trakcie wichur, kataklizmów i pożarów to nie tylko strażacy, policja i pogotowie ratunkowe wyjeżdżają do zgłoszeń, ale także energetycy (na przykład strażacy nie wejdą do płonącego budynku, jeśli prąd nie zostanie w nim wyłączony).
 

 
Elektryczni – Premiera 6 września o 22:00 w Fokus TV


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *