MediaZapowiedzi TV

“Eli Roth: Historia horroru” – polska premiera na AMC

Serial dokumentalny „Eli Roth: Historia horroru”, będący częścią cyklu „AMC Visionaries”, zadebiutuje na antenie AMC w Polsce w czwartek 15 listopada o 22:00. Dla wszystkich wielbicieli horroru, AMC przygotowało także specjalny cykl filmowy „Festiwal Strachu”, w ramach którego w każdy listopadowy piątek zobaczymy mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku.

„Eli Roth: Historia horroru” przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

Każdy z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi.

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanych już serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” oraz „James Cameron: historia science fiction”, stacja AMC wyemituje jeszcze „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

Seria „ Eli Roth: Historia horroru” została wyprodukowana przez The Content Group’s Asylum Entertainment oraz Marwar Junction Productions. Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed, Allison Berkley i Kurt Sayenga.

Wszystkich wielbicieli gatunku kanał AMC zaprasza również na specjalny cykl filmowy „Festiwal Strachu”, w ramach którego będzie można zobaczyć mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku, takie jak „Bękarty diabła”, „Istota”, „Dom 1000 trupów” czy „Droga bez powrotu”. Cykl filmowy zadebiutuje na antenie z okazji Halloween, 31 października o 21:00, a następnie będzie kontynuowany w każdy listopadowy piątek o tej samej porze. Każdego wieczora wyemitowane zostaną dwa filmy. Po emisji drugiego z nich będzie można obejrzeć także powtórkę ostatnio wyemitowanego odcinka serii „Eli Roth: Historia horroru”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *