Sport w TV

Mocny turecki weekend w Sportklubie

Jeden mecz w piątek, trzy w sobotę i na zakończenie kolejki również jeden w niedzielę. A w akcji m.in. mistrz kraju, Fenerbahçe, wicemistrz z Bursy oraz… Damian Kulig. Weekend z turecką BSL wyłącznie w Sportklubie.

 

 

W poprzedni weekend Damian Kulig rozegrał fantastyczne zawody przeciwko Pinarowi Karşıyaka. Polak trafił sześć z siedmiu rzutów za 3 punkty, a cały mecz zakończył z dorobkiem 31 „oczek”. Mimo tego jego BBSK przegrał i z trzema porażkami na koncie zamyka tabelę. W najbliższą sobotę ekipa ze Stambułu zmierzy się w derbach z Beşiktaşem i… ciężko będzie jej przerwać złą passę.

Miejscowi na razie przegrali dwa mecze, mimo tego prezentują się nad wyraz solidnie. Na inaugurację stawili opór Fenerbahçe i panującemu mistrzowi ulegli tylko 73:78. Następnie pokonali u siebie Pınar, wreszcie przed tygodniem okazali się słabsi od Türk Telekom, z którym przegrali 66:74. W derbach z BBSK liczą na wygraną, goście z kolei, jeśli chcą zwyciężyć, muszą bardziej równomiernie rozłożyć swoją grę w ataku i polegać na większej liczbie zawodników niż tylko na Kuligu i Tu Hollowayu, którzy są na razie motorami napędowymi swojej drużyny.

Kulig latem wzmocnił BBSK opuszczając szeregi Banvitu. Jego poprzednia drużyna (podobnie jak obecna) wciąż czeka na pierwszą wygraną w sezonie. Banvit ma na koncie trzy porażki, choć w każdej kolejnej potyczce prezentował się coraz korzystniej. W piątek zespół z Balikesiru zagra na wyjeździe z Bahçeşehir Koleji, który na razie może pochwalić się bardzo dobrym bilansem 2:1. Miejscowi są jednym z pozytywnych zaskoczeń rozgrywek i z pewnością zrobią wszystko, aby w piątek nie utracić tego statusu.

W sobotę oprócz BBSK widzowie Sportklubu będą mieli okazję zobaczyć w akcji aktualnych mistrzów i wicemistrzów Turcji. Pierwsi, zawodnicy Fenerbahçe, zagrają na wyjeździe z Gaziantepem, z kolei Tofaş podejmie przed własną publicznością Galatasaray. Dwie najlepsze drużyny ubiegłorocznej kampanii bieżące rozgrywki również rozpoczęły w dobrym stylu. Zespół ze Stambułu ma na koncie trzy wygrane, a ekipa z Bursy po dwóch kolejnych zwycięstwach w poprzedni weekend dosyć niespodziewanie przegrała z Afyon Belediye. W sobotnich starciach medaliści z poprzedniego sezonu będą zdecydowanymi faworytami. Trudno wyobrazić sobie, aby stracili punkty z dużo niżej notowanymi przeciwnikami.

Koszykarski weekend znad Bosforu zakończymy w niedzielne przedpołudnie transmisją meczu Pınar Karşıyaka – Afyon Belediye. Goście po sensacyjnym triumfie z Tofaşem jadą do Izmiru pewni swego. Tyle że gospodarze, także opromienieni zwycięstwem z BBSK, będą chcieli jak najkorzystniej zaprezentować się przed własną publicznością. Czy starczy im argumentów, aby walczyć o dwa punkty i poprawę swojego bilansu na 2:2?

Weekendowe plany transmisyjne Sportklubu z tureckiej BSL: 

Bahçeşehir Koleji – Banvit 26 października, godz. 19.00 na żywo

Beşiktaş Sompo Japan – Istanbul BBSK 27 października, godz. 17.00 premiera

Gaziantep Basketbol – Fenerbahçe 27 października, godz. 19.15 premiera

Tofaş – Galatasaray 27 października, godz. 21.30 premiera

Pınar Karşıyaka – Afyon Belediye 28 października, godz. 11.00 na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *