Sport w TVTVP

Eliminacje Euro 2020: Anglia – Czarnogóra w TVP Sport

Anglicy mają okazję zagwarantować sobie awans na Euro 2020 jeszcze przed ostatnim spotkaniem. Stanie się tak, jeśli w czwartkowy wieczór nie przegrają z Czarnogórą. Transmisja spotkania od 20:25 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

Drużyna prowadzona przez Garetha Southgate’a po udanym mundialu nie zwalnia tempa. W eliminacjach Euro 2020 jest postrachem dla rywali. Kapitalnie działa przede wszystkim ofensywa. Choć żaden z Anglików nie będzie raczej walczył z Eranem Zahavim o tytuł najlepszego strzelca, atutem jest różnorodność.

Do bramki trafia nie tylko Harry Kane, choć napastnik Tottenhamu zdobył już osiem bramek. Tyle samo dołożył Raheem Sterling, a kolejne cztery Ross Barkley. Z sześciu dotychczas rozegranych spotkań wygrali pięć, utrzymując w nich średnią pięciu (!) strzelonych goli na mecz.

Potknięciem na prostej drodze do awansu okazało się spotkanie z Czechami. W nim reprezentanci Anglii nie wypadli najlepiej, a rywale potrafili wybronić się i wykorzystać ich słabsze punkty. W rezultacie przegrali 1:2 i wciąż nie są pewni gry w mistrzostwach Europy, choć… tylko cud mógłby odebrać im awans.

W czwartkowy wieczór zmierzą się z Czarnogórą – zespołem grającym ostatnio bardzo przeciętnie. Piłkarze z Bałkanów skompletowali zaledwie trzy punkty i już dawno pożegnali się z myślą o Euro 2020. Anglikom starczy remis w spotkaniu z nimi. Kibice liczą jednak na festiwal strzelecki.

Anglia – Czarnogóra. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

Kiedy: czwartek, 14 listopada. Od 20:25

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentują: Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau

Reporter: Mariusz Jankowski

Studio: Rafał Patyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *