Eliminacje Euro 2020: Łotwa – Polska w TVP1 i TVP Sport

Polacy prowadzą w grupie G eliminacji mistrzostw Europy 2020, ale muszą zetrzeć złe wrażenie po dwóch ostatnich meczach – przegranym ze Słowenią (0:2) i bezbramkowo zremisowanym z Austrią. Szansę na to będą mieli w czwartek, kiedy zmierzą się wtedy z jedną z najsłabszych drużyn całych eliminacji, Łotwą.

 

 

 

 

Łotysze zajmują ostatnie miejsce w grupie G. Do tej pory przegrali wszystkie mecze i strzelili zaledwie jedną bramkę, tracąc aż 21. Ostatnio musieli uznać wyższość Macedonii Północnej (0:2) i Austrii (0:6). Najlepiej w kwalifikacjach zaprezentowali się… przeciwko Polsce. Przegrali 0:2, a u siebie będą chcieli zagrać równie walecznie, ale skuteczniej.

Biało-czerwoni zagrają z Łotwą w Rydze 10 października, a trzy dni później podejmą w Warszawie Macedonię Północną. O meczach z – teoretycznie – słabszymi rywalami wypowiedział się podczas konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

– Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy świadomi w jakim momencie eliminacji się znajdujemy. Mam nadzieję, że nie tylko zagramy dobrze, ale że zdobędziemy komplet punktów. Oczekujemy od siebie zwycięstw. Nie możemy patrzeć z kim gramy, tylko jak sami się spiszemy. Jeśli zagramy to, co potrafimy, to nie mamy się czego bać – powiedział.

– Wielokrotnie graliśmy z teoretycznie słabszymi i nigdy te mecze nie były łatwe. Każdy mecz będzie trudny – tak musimy o tym myśleć. W tym tkwi granica, która może sprawdzić, że reprezentacja będzie grać dobrze. Czy strzelę gola? Nie ma to znaczenia, będę się cieszył też z trafień innych. Liczy się to jak wyglądamy jako drużyna. Zrobię wszystko, aby pomóc drużynie, aby każdy mój ruch na boisku pomagał. Liczę, że wyniki z ostatnich meczów pójdą w niepamięć podsumował.

ŁOTWA – POLSKA. GDZIE OGLĄDAĆ? KTO BĘDZIE KOMENTOWAŁ?

Początek meczu: 20:45

Gdzie: TVP 1, TVP SPORT, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Początek studia: 19:30 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport, 20:30 TVP 1

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście w studio: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Maciej Szczęsny (analiza)

Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow

Reporterzy: Sylwia Dekiert, Jacek Kurowski, Mariusz Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *