Sport w TVTVP

Eliminacje Euro 2020: Słowenia – Polska w TVP1 i TVP Sport

Piąty mecz i piąte zwycięstwo? Polska zmierzy się na wyjeździe ze Słowenią w kolejnym spotkaniu eliminacji Euro 2020. Transmisja w piątek 6 września od 19:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 20:30 w TVP 1.

 

 

 

Polacy znakomicie rozpoczęli eliminacje – w pierwszych czterech spotkaniach zgarnęli komplet dwunastu punktów. Najpierw wygrali z Austrią (1:0), a potem pokonali jeszcze Łotwę (2:0), Macedonię (1:0) oraz Izrael (4:0). Do piątkowego spotkania ze Słowenią przystępują jako zdecydowany lider grupy G.

Nasi najbliżsi rywale w tak dobrej sytuacji nie są – po czterech seriach spotkań z zaledwie pięcioma punktami zajmują czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze Matjaza Keka po słabym początku eliminacji (remisy z Izraelem i Macedonią oraz porażka z Austrią) ostatni wysoko pokonali jednak Łotwę (5:0) i w starciu z Polakami zrobią wszystko, by ponownie uradować swoich kibiców.

Biało-czerwoni zagrają ze Słowenią w Lublanie 6 września, a już trzy dni później podejmą w Warszawie Austrię. Zdaniem Roberta Lewandowskiego, trudniejszy będzie pierwszy mecz.

– Może Austria wydaje się na papierze mocniejszym przeciwnikiem, ale chodzi o to, że ze Słowenią zagramy na wyjeździe. A mecze wyjazdowe zawsze są trudniejsze. Przede wszystkim musimy skupić się na tym pierwszym spotkaniu, a nie myśleć już o Austrii. Ewentualne zwycięstwo nad Słowenią może być dla nas bardzo ważne. Wówczas wiadomo, że do drugiego meczu inaczej się podchodzi. Dlatego myślę, że ta pierwsza potyczka może być trudniejsza. Jeżeli podejdziemy do niej tak jak powinniśmy i pokażemy swoją jakość, umiejętności, to mam nadzieję, że wrócimy do Warszawy ze zwycięstwem – podkreślił kapitan reprezentacji. 

SŁOWENIA – POLSKA. GDZIE OGLĄDAĆ? KTO BĘDZIE KOMENTOWAŁ?

Początek meczu: 20:45

Początek studia: 19:30 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport, 20:30 TVP 1

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście w studio: Marek Cirko, Robert Podoliński, Sebastian Mila

Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow

Reporterzy: Jacek Kurowski, Mariusz Jankowski, Radosław Przybysz TVPSPORT.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *