Sport w TVTVP

Eliminacji mistrzostw świata: Argentyna – Boliwia w TVP Sport

Wciąż nie milkną echa po skandalu w Sao Paolo, ale walka o awans na mistrzostwa świata z Ameryki Południowej nadal trwa. W nocy z czwartku na piątek dojdzie do kolejnych spotkań.

To miało być święto piłki nożnej, ale zostało zepsute przez przedstawicieli Brazylijskiej Agencji Sanitarnej, którzy tuż po rozpoczęciu starcia zespołu gospodarzy z Argentyną przerwali spotkanie. Powodem była obecność w składzie gości piłkarzy występujących w Premier League, którzy powinni podać się dwutygodniowej kwarantannie.

Obrazki z Sao Paolo obiegły cały świat. Teraz FIFA zdecyduje, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy dojdzie do walkowera. Nie powinno to wiele zmienić, bo obaj faworyci pewnie zmierzają ku awansowi na mundial 2022. Kolejna kolejka w Ameryce Południowej zostanie rozegrana w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

Zajmująca drugie miejsce w tabeli CONMEBOL Argentyna zdobyła 15 punktów w siedmiu występach. Najskuteczniejszy na razie jest Lautaro Martinez. Napastnik Interu zdobył dotychczas trzy gole.

Kolejne spotkanie Albicelestes rozegrają u siebie, na Estadio Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires. O której mecz Argentyna vs Boliwia? Początek o godzinie 1:30 polskiego czasu.

Boliwijczycy wygrali dotychczas tylko jedno spotkanie i zajmują przedostatnie miejsce z sześcioma punktami. W pierwszym starciu w eliminacjach z ekipą Lionela Scaloniego byli blisko remisu z faworytem. W La Paz goście wygrali 2:1 po golu Joaquina Correi w 79. minucie.

Bardziej jednostronna była potyczka podczas tegorocznego Copa America. Lionel Messi poprowadził kolegów do wygranej 4:1, strzelając dwa gole i dorzucając do tego asystę. Gwiazdor Paris Saint-Germain ma zagrać i w tym meczu. Zabraknie za to wszystkich czterech zawodników, przez których doszło do skandalu w Brazylii: Emiliano Martineza, Cristiana Romero, Gio Lo Celso i Emiliano Buendii. Z powodu urazu Franco Armaniego ma zagrać nominalny trzeci bramkarz reprezentacji: Juan Musso.

Gdzie oglądać mecz Argentyny z Boliwią? Transmisja na żywo w TVP Sport i TVPSPORT.PL. W internecie także spotkanie Brazylii z Peru (start o 2:30). Od drugiej połowy na antenie TVP Sport.

El. MŚ 2022, Argentyna – Boliwia. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 10 września o godzinie 1:30

Transmisja: 1:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, w TVP Sport studio w przerwie i po meczu

Kto skomentuje: Michał Zawacki