Technologia - Promocje

Zaawansowany system inforozrywki LG w nowej luksusowej limuzynie elektrycznej

Centralnym elementem wyposażenia limuzyny elektrycznej Mercedes-Benz EQS z 2022 r. będzie najnowszy system IVI firmy LG Electronics (LG) z wbudowanym w ekran MBUX Hyperscreen wyświetlaczem Pillar to Pillar (P2P) rozciągającym się na całą szerokość deski rozdzielczej. Unikalna koncepcja wnętrza i rewolucyjny interfejs człowiek-maszyna w pierwszym luksusowym samochodzie elektrycznym firmy Mercedes-Benz AG podkreślają futurystyczne trendy w projektowaniu pojazdów elektrycznych i ukazują wizję przyszłej mobilności.

 

Zaprezentowany przez Mercedes-Benz AG po raz pierwszy na targach CES 2021 wyświetlacz MBUX Hyperscreen składa się z trzech ekranów, w tym wyświetlacza ciekłokrystalicznego, zestawu wskaźników (ICD) oraz dwóch wyświetlaczy OLED: wyświetlacza centralnego (CID) i wyświetlacza pasażera (CDD) pod osłoną ze szkła zespolonego, która nadaje im wygląd jednego wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii wyświetlaczy OLED z tworzywa sztucznego (P-OLED) system inforozrywki w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS wyświetla wyraźne, ostre obrazy oraz teksty, a wąskie ramki bez fizycznych pokręteł oferują pasażerom intuicyjny interfejs z wyrafinowaną technologią dotykową zapewniający duży komfort i intuicyjność obsługi.

System IVI firmy LG został zaprojektowany, aby spełnić wymagania Mercedes-Benz AG w kwestii zakrzywionego, panoramicznego kształtu wymaganego w tej niezwykle eleganckiej limuzynie. Instytut Badawczy Inżynierii Produkcji firmy LG, którego zadaniem jest zapewnienie wiedzy specjalistycznej w zakresie elementów wyposażenia i materiałów, a także zaawansowanych technik produkcji, opracował podstawowe technologie zastosowane w wyświetlaczu: formowanie zakrzywionego szkła, obróbkę powierzchni i klejenie zakrzywionego wyświetlacza.

Współpracując ściśle ze sobą, inżynierowie LG i Mercedes-Benz AG wynoszą wyświetlacze samochodowe, takie jak zestawy wskaźników i systemy nawigacyjne, na nowy poziom, zapewniając kierowcom i pasażerom większą wygodę i kontrolę nad ich doświadczeniami podczas jazdy. System IVI w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS zwiększa nie tylko łatwość obsługi, ale także bezpieczeństwo, wykorzystując nowe technologie, które znacznie przekraczają minimalne standardy w przypadku zderzeń czołowych i kolizji.

Ścisła współpraca z tak zaufanym partnerem, jakim jest Mercedes-Benz AG, to zaszczyt i przywilej. Fakt, że w ubiegłym roku firma Mercedes-Benz AG wyróżniła nas jako cenionego dostawcę wyświetlaczy samochodowych, napawa nas dumą i pokazuje, że partnerstwo to przynosi znakomite rezultatypowiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

Jako innowacyjny partner w dziedzinie mobilności przyszłości firma LG Electronics Vehicle Component Solutions (VS) współpracuje z globalnymi producentami samochodów, takimi jak Mercedes-Benz AG, aby stać się wiodącym twórcą rozwiązań z zakresu łączności, inforozrywki i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy zapewniających zróżnicowane wrażenia w samochodach. Chcąc jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości, firma LG dąży do zróżnicowania asortymentu poprzez nabycie takich spółek jak dostawca systemów oświetlenia samochodowego i reflektorów ZKW Group oraz firma Cybellum zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, a także poprzez spółkę joint venture LG-Magna e-Powertrain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *