Sport w TV

Elitarny Mosconi Cup od 4 do 7 grudnia na żywo w Sportklubie

Prestiżowa impreza, w której o zwycięstwo walczą drużyny Stanów Zjednoczonych i Europy. Dziesięciu zawodników, cztery dni zmagań i szesnaście godzin transmisji. Od 4 do 7 grudnia codziennie o 20.00 na żywo wyłącznie w Sportklubie.

 

 

 

 

Mosconi Cup to relatywnie młoda, mająca swoje początki w 1994 roku, ale niezwykle prestiżowa impreza. Jej pierwsza edycja zorganizowana została w Londynie i przez dziewięć kolejnych lat gościła na Wyspach Brytyjskich. Dopiero od 2003 roku naprzemienne rozgrywana jest w Europie i USA. Ponieważ gospodarzem ubiegłorocznych zmagań była słynna londyńska Alexandra Palace, w tym sezonie turniej odbywa się za Oceanem, konkretnie w Mandalay Bay Oceanside Ballroom w Las Vegas.

Amerykanie przed własną publicznością powalczą o pierwszą wygraną w Mosconi Cup od 2010 roku. Siedem poprzednich edycji padło łupem zawodników ze Starego Kontynentu, a w ubiegłym sezonie zdemolowali wręcz oni swoich rywali, gromiąc ich 11:3. Jest to najdłuższa seria wygranych jednej z drużyn w historii. W latach 1996-2001 sześć wiktorii z rzędu zanotowali zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Europejczycy w ubiegłym roku pobili jednak ten wynik i w Nevadzie będą chcieli wyśrubować go jeszcze bardziej.

W Las Vegas liderem ekipy ze Starego Kontynentu będzie Ralf Souquet. Niemiec ma w dorobku już szesnaście startów w Mosconi Cup i jest pod tym względem absolutnym europejskim rekordzistą. W ubiegłym sezonie zdystansował Mikę Immonena, który 15-krotnie reprezentował nasz kontynent w tym turnieju. Tylko jednego występu brakuje Souquetowi, żeby dogonić legendę poola, Johnny’ego Archera, który w Mosconi Cup grał siedemnaście razy! W amerykańskiej ekipie najbardziej doświadczonym zawodnikiem będzie w tym sezonie Shane van Boening, dla którego będzie to jedenasty występ w tej imprezie.

W obu zespołach zobaczymy w tym roku debiutantów – w teamie USA po raz pierwszy zaszczytu gry w Mosconi Cup dostąpi Billy Thorpe, swój pierwszy występ w tej imprezie zaliczy też 20-letni Niemiec Joshua Filler. Ogólnie Europejczycy stawiają w tym roku na młodość, poza Fillerem w Las Vegas wystąpią bowiem również David Alcaide i Jayson Shaw, dla których będą to dopiero drugie starty w tych zawodach.

Reprezentacja USA na Mosconi Cup 2017: Shane van Boening, Skyler Woodward, Oscar Dominguez, Dennis Hatch, Billy Thorpe (kapitan Johan Ruijsink)

Reprezentacja Europy na Mosconi Cup 2017: Ralf Souquet, Nick van den Berg, Joshua Filler, David Alcaide, Jayson Shaw (kapitan Marcus Chamat)

Plany transmisyjne Sportklubu z Mosconi Cup 2017:

1. dzień / 4 grudnia, godz. 20.00 (na żywo)

2. dzień / 5 grudnia, godz. 20.00 (na żywo)

3. dzień / 6 grudnia, godz. 20.00 (na żywo)

4. dzień / 7 grudnia, godz. 20.00 (na żywo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *