Emiraty z powietrza – Jak zmieniły się przez 50 lat? w National Geographic

„Emiraty z powietrza” to nowa produkcja telewizyjna National Geographic, oparta na spektakularnych ujęciach z drona. Tym razem kamery wzniosą się nad pustynną perłę Bliskiego Wschodu, by uchwycić z nietuzinkowej perspektywy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Widzowie zobaczą m.in. punkt widokowy Dubai Frame czy największą na świecie farmę wielbłądów. Premiera programu już w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.00 w National Geographic.

 

Do zimowego, grudniowego popołudnia, bardziej niż kubek gorącej herbaty pasuje tylko nowa seria podróżnicza National Geographic, która rozgrzeje ciekawość i chęć odkrywania świata.

Premierowa produkcja „Emiraty z powietrza”, bo o niej mowa, to pełen spektakularnych, podniebnych ujęć dokument, przedstawiający trwającą zaledwie 50 lat transformację jednego z najbogatszych państw Azji Zachodniej. W tej niezwykłej wyprawie nie zabranie symbolicznych zabytków i atrakcji turystycznych, którym twórcy serii przyglądają się z chirurgiczną wręcz precyzją. Podczas godzinnego lotu nad Emiratami zobaczymy m.in. potężną konstrukcję Dubai Frame, Wielki Meczet Szejka Zayeda w Abu Zabi, największą na świecie farmę wielbłądów Camelicious, Centrum Archeologiczne Mleiha, oazę Al Ain Oasis, kamienny gmach Qasr Al Hosn, halę Expo 2020 Dubai czy wyspę Sir Bani Yas. W serii ”Emiraty z powietrza” wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania kinematografii lotniczej, dzięki którym widzowie otrzymają niezwykle estetyczny, nasycony detalami i tym samym ekskluzywny obraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jest to kolejna produkcja na kanale National Geographic, która portretuje popularne, warte uwagi miejsca z perspektywy lotu ptaka. Cykl z niezwykłą szczegółowością ilustruje i celebruje różnorodną kulturę, historię, innowacyjne rozwiązania i osiągnięcia inżynieryjne, które pomogły ukształtować świat, jaki znamy. Zapierający dech w piersiach materiał filmowy z dronów prezentuje również historie lokalnych mieszkańców, którzy dzielą się spostrzeżeniami i wyjątkowymi obserwacjami na temat swojego kraju i osiągnięć jego społeczeństwa.

Światowa premiera programu „Emiraty z powietrza” miała miejsce podczas targów EXPO 2020 w ​Dubaju, co zbiegło się w czasie z obchodami 50. rocznicy powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Serial wyemitowano w 172 krajach i aż 43 językach, a w jego angielskiej wersji narratorem został Jeremy Irons, brytyjski aktor filmowy i zdobywca Oskara.

Premiera programu „Emiraty z powietrza” już 5 grudnia o godz. 12.00 w National Geographic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *