Ruszyła 16. edycja akcji Podaruj misia Fundacji TVN

Ruszyła 16. edycja akcji „Podaruj misia”. Po raz kolejny największe polskie gwiazdy i projektanci ubrali pluszaki Fundacji TVN. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na budowę kliniki psychiatrii dla dzieci i młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. O tym dlaczego warto podarować bliskim misia, mówiła we „Wstajesz i weekend” w TVN24 dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska.

 

„Podaruj Misia” to wyjątkowa akcja charytatywna. Już po raz 16. Fundacja TVN oraz Rossmann zachęcają do niesienia pomocy. Łącząc siły we wspólnym celu, chcą sprawić radość nowym właścicielom misiów, ale przede wszystkim pomóc potrzebującym dzieciom. W tym roku całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na budowę kliniki psychiatrii dla dzieci i młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Misie będzie można kupić przez cały grudzień.

Limitowaną, świąteczną edycję pluszaków przygotowały największe polskie gwiazdy. Swojego misia zaprojektowała m.in. aktorka Małgorzata Kożuchowska, a także dziennikarka TVN Dorota Wellman we współpracy z projektantem Robertem Kupiszem. W akcji udział biorą także Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek-Majdan czy muzyk Krzysztof Zalewski.

– Przez 16 lat misie się do nas przytulają. W tym roku cel jest wyjątkowy mówiła w niedzielę w programie „Wstajesz i weekend” na antenie TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podkreśliła, że problem zdrowia psychicznego jest szczególnie ważny teraz, gdy zostaliśmy doświadczeni przez pandemię COVID-19.

Jak mówiła dziennikarka „Faktów” TVN, pomysł budowy kliniki psychiatrii dla dzieci i młodzieży pojawił się już wcześniej. – Ale jak się okazało, że wszyscy walczymy z coviem, to rzeczywiście ten pomysł nabrał innego wymiaru dodała.

– Misie zawsze cieszą się wielką popularnością, bo rozpoczynają sezon świąteczny, są Mikołajki. Musimy podarować coś komuś, kogo kochamy. To się dobrze wpisuje w klimat świąt. I tym roku ten cel jest rzeczywiście wyjątkowy podkreśliła.

Limitowaną, świąteczną edycję pluszaków można kupić w drogeriach Rossmann w całej Polsce.

 

Źródło: TVN24

Zdjęcie: TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *