BadaniaSport w TVTVP

Emocjonujący sportowy weekend w TVP

Ponad 4,2 mln widzów obejrzało wczoraj w Jedynce drugą serię konkursu indywidualnego w skokach narciarskich, który odbył się w Niżnym Tagile. Polacy na dalszych pozycjach, a widzowie nie zawiedli!

Pierwszą serię sobotniego konkursu obejrzało w Jedynce ponad 3,5 mln widzów (10% udz.). Druga, rozstrzygająca seria, przyciągnęła przed telewizory znacznie więcej widzów. Transmisję z rywalizacji skoczków w ramach Pucharu Świata oglądało prawie 4,2 mln kibiców skoków narciarskich (prawie 12 proc. udz.).

Do finałowej serii awansowali wszyscy podopieczni trenera Stefana Horngachera: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula. Najlepszy w Niżnym Tagile okazał się Niemiec Richard Freitag, który skoczył na odległość 137 metrów. Drugi, z wynikiem o trzy metry bliższym był Norweg Daniel-Andre Tandej. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano Norwega Johanna Andre Forfanga, który skacząc 141,5 metra odzyskał swój rekord skoczni.

Polscy skoczkowie tym razem nie stanęli na podium. Jednak już dziś będą mieli kolejną szansę.

Transmisję Konkursu Pucharu Świata, rozgrywanego także w Niżnym Tagile, widzowie Jedynki będą mogli oglądać od godz. 15.30. 

Sportowe emocje czekają także na widzów TVP Sport. Po wczorajszym, zwycięskim meczu reprezentacji polskich piłkarek ręcznych ze Szwedkami (33:30), dziś zmierzą się z Czeszkami.

Transmisja meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych Polska – Czechy w TVP Sport od godz. 13:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *